Promesa dla Starego Zamościa

2015-03-04 promesa 89072015-03-04 promesa 8910mini 2015-03-04 promesa 8906

„Zdajemy sobie sprawę, że potrzeb jest dużo i każda jest dobrze spożytkowana przez samorządy” powiedział Wojewoda Lubelski Wojciech Wilk 4 marca 2015 roku podczas uroczystości w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie wręczając samorządowcom promesy przyznające środki na usuwanie skutków klęsk żywiołowych i zabezpieczaniu wąwozów lessowych przed erozją.

Łączna kwota dofinansowania przyznana przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji na te zadania w województwie lubelskim wyniosła 12,6 mln zł.

Takie wsparcie finansowe otrzymało 38 gmin i 5 powiatów. Gmina Stary Zamość znalazła się pośród 4 gmin ( Nielisz, Komarów Osada i Sułów)powiatu zamojskiego objętych tym dofinansowaniem. Promesę w wysokości 145 tys. zł. na utwardzenie dna i odwodnienie wąwozu lessowego w miejscowości Wierzba z rąk Wojewody Wojciecha Wilka i Wicewojewody Mariana Starownika odebrał Wójt Gminy Stary Zamość Waldemar Raczyński.

Gmina Stary Zamość już wielokrotnie korzystała z tego typu wsparcia finansowego między innymi na drogi i wąwozy w miejscowościach: Krasne, Chomęciska Małe, Majdan Sitaniecki, Podstary Zamość, Udrycze, Wierzba i Wisłowiec.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content