Projekt Rozegraj Unię
mini_rozegraj_unie_7658

| GALERIA |

Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Zamościu i Gimnazjum w Starym Zamościu wspólnie wzięły udział w projekcie „Rozegraj Unię- Debaty o Prezydencji w Bibliotekach Gminnych”.  Jest to projekt Fundacji Civis Polonus finansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, oraz ze środków Programu Rozwoju Bibliotek, którego celem jest edukacja uczniów, nauczycieli i bibliotekarzy na temat Unii Europejskiej i nadchodzącej prezydencji Polski w UE. Projekt przeprowadzony był na terenie czterech województw: łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, śląskiego i lubelskiego.

Celem projektu jest przeprowadzenie przez trzyosobowy zespół (uczeń- Patrycja Hałas, nauczyciel Pani Małgorzata Dega i bibliotekarz Elżbieta Czarny) projektu edukacyjnego dotyczącego Unii Europejskiej.

„Rozgrywanie” Unii odbyło się w dwóch etapach. Pierwszy odbył się 02 czerwca 2011 roku w Gimnazjum  wśród uczniów z klas trzecich. Etap ten polegał na przeprowadzeniu gry-quizu z wiedzy o Unii Europejskiej .Z najlepszych uczniów wyłoniono 15 uczniów, którzy wzięli udział w drugim etapie projektu. Odbył się on 07 czerwca 2011 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Zamościu. W oparciu o multimedialną platformę edukacyjną uczniowie wzięli udział w symulacji posiedzenia Rady Unii Europejskiej, podczas którego mieli rozważyć pięć problemów (między innymi: Czy przyjąć Chorwację do UE ? ,Czy udzielić pomocy humanitarnej Libii?) oraz odpowiedzieć na zadane pytania i przeprowadzić glosowanie. Ogólnie nasi uczniowie zdobyli 1900 punktów. Była to ciekawa forma nauki poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii.

 

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content