Pożegnanie wakacji 05.09.2021

festyn 2021 09 05 1732 | GALERIA | W niedzielę 5 września 2021 roku na placu przy Urzędzie Gminy w Starym Zamościu odbył się piknik dla dzieci „Pożegnanie wakacji” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu przy współudziale Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Zamościu. Od godziny 14:00 do 19:00 można było skorzystać z szeregu darmowych atrakcji: były dmuchańce w tym plac zabaw dżungla, walec wodny, zjeżdżalnia miś, można było też podjąć się niełatwego zadania jak dojenia sztucznej krowy. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszyły się brokatowe tatuaże i warkoczyki.

W mini grze terenowej wzięło udział 101 osób. Każdy z jej uczestników otrzymywał kartkę z którą musiał udać się do siedmiu punktów, gdzie przygotowane były różne zadania. Takie jak: przejście w gumowcach, pudełko zgadywanka, skok w worku, nawlekanie igły, strzał do mini bramki, nadmuchiwanie balonu w kubeczku i slalom z piłką między pachołkami. Po ich zaliczeniu uczestnik otrzymywał pieczątkę na kartce. Następnie kartki wzięły udział w losowaniu nagród rzeczowych. Z godzinnym programem wystąpił znany już z poprzednich występów w Starym Zamościu Cyrk Fokus z Udrycz.

Organizatorzy przygotowali również program animacyjny. W różnych konkursach z nagrodami mogły wziąć udział nie tylko dzieci, ale także dorośli. Nagrody te ufundowali oprócz organizatorów także Lokalna Grupa Działania „Ziemia Zamojska” i Bank Spółdzielczy w Izbicy.

W czasie festynu odbyła się odsłona Narodowego Czytania pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Tegoroczną lekturą dziesiątej edycji Narodowego Czytania była „Moralność pani Dulskiej”. Sztukę Gabrieli Zapolskiej czytały chętne uczestniczki niedzielnego festynu.

Można było także skorzystać z dodatkowych atrakcji takich jak: lody, popcorn, wata cukrowa i gofry.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content