Pomóż dzieciom przetrwać zimę

kolo rys 2016 12 15 9410 | GALERIA | Pod takim hasłem już czwarty rok trwa współpraca pomiędzy Szkołą Podstawową im. K. Namysłowskiego w Wierzbie i Kołem Łowieckim Nr 60 „Ryś” w Zamościu.

15 grudnia 2016 roku członkowie koła Jerzy Burcon- łowczy koła, Andrzej Pawlik- sekretarz koła i Michał Dziwulski- sygnalista przyjechali ze świątecznymi paczkami dla 30 dzieci, które zostały wylosowane do otrzymania tych paczek. Dodatkowo panowie przekazali do świetlicy szkolnej zeszyty i gry edukacyjne, a do biblioteki szkolnej egzemplarze czasopisma „Myśliwiec kresowy”.

W czasie spotkania, jakie zamojscy myśliwi mieli z dziećmi odbyła się pogadanka na temat dożywiania zwierząt w okresie zimowym. Panowie opowiedzieli w jaki sposób dokarmiane są dzikie zwierzęta przez myśliwych w lesie i zachęcili dzieci do dokarmiania ptaków.

Następnie dzieci z plansz odgadywały nazwy zwierząt, o których dowiadywały się różnych ciekawostek, charakterystycznych dla poszczególnych gatunków. Zaprezentowano także kilka sygnałów myśliwskich wykonywanych na specjalnym instrumencie zwanym sygnałówką.

Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem kolęd.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content