Owocowo-kwiatowe kubki

warsztaty 11 06 2022 4515 | GALERIA | W sobotę 11 czerwca 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Zamościu odbyło się spotkanie z Klubem Twórców Ludowych z Krasnegostawu. Celem spotkania jest powołanie filii Klubu Twórców Ludowych w Starym Zamościu. Chętni rękodzielnicy będą mogli mieć możliwość formalnego usankcjonowania jako twórcy ludowego. Klub ma wspierać twórców , umożliwiać wymianę doświadczeń i stwarzać możliwość rozwoju i sprzedaży swoich produktów. Ci którzy zdecydują się przystąpić do Stowarzyszenia w lipcu otrzymają na oficjalnym spotkaniu legitymacje członkowskie. Na sobotnim spotkaniu swoje prace zaprezentowali miejscowi twórcy: Ewa Bądyra, Agnieszka Zderkiedwicz, Magda Węgorowska, Józefina Tatra, Marta Furmanek, Zdzisława Ordyniec, Marta Winiarczyk i Tomasz Pieczykolan.

Po tym spotkaniu odbyły się warsztaty rękodzielnicze poprowadzone tradycyjnie przez Joannę Patron właścicielkę galerii „W ramach sztuki” . Panie pod czujnym okiem prowadzącej wykonywały zdobienia owocowo- kwiatowe z glinki polimerowej na kubkach.

Za pomocą form silikonowych wykonywały ozdoby takie jak kwiaty i listki, a samodzielnie owoce takie jak maliny i borówki. Wykonanie takich ozdób jest czasochłonne, ale już samo przyklejenie do kubków trwa dużo krócej. A przyklejamy wszystkie elementy do bazy także z glinki, którą z kolei przyklejamy bezpośrednio do kubka za pomocą kleju Pattex .Efektem końcowym jest przestrzenna kompozycja, którą lekko muskamy suchym pigmentem. Aby utrwalić kompozycje kubek wkładamy do piekarnika nagrzanego do 130 ° C na pół godziny.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content