OSP Wierzba otrzymała nowoczesny sprzęt

OSP_Wierzba otrzymala nowoczesny sprzet

W czwartek 14 sierpnia 2014 roku na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu odbyło się przekazanie , oraz pokaz użytkowania nowoczesnego sprzętu hydraulicznego do ratownictwa drogowego, kolejowego i katastrof budowlanych- Lukas.

Jest to uznany na całym świecie dostawca hydraulicznego sprzętu dla ratownictwa. Sprzęt jaki otrzymała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbie jest wysokiej wydajności, jest łatwy w obsłudze, lekki, nieduży a przy tym o maksymalnej mocy i skuteczności.

W skład otrzymanego zestawu LUKAS wchodzą: agregat, nożyce hydrauliczne, rozpieracz ramieniowy i przewody hydrauliczne zasilające. Całkowity koszt zestawu wynosi 63 tys. zł.

W sfinansowaniu tego zakupu uczestniczyli: Państwowa Straż Pożarna, Zarząd Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i Urząd Gminy w Starym Zamościu.

Sprzęt został przekazany na ręce strażaków z jednostki OSP w Wierzbie, którzy odbierali sprzęt wraz z Prezesem Gminnym Związku OSP w Starym Zamościu Waldemarem Raczyńskim i Komendantem Gminnym OSP Stanisławem Dusznikiem. Druhowie z tej jednostki są przygotowani i przeszkoleni z zakresu obsługi sprzętu LUKAS, ponieważ do tej pory byli w posiadaniu i pracowali na takim sprzęcie, ale o słabszej mocy. Stary sprzęt zostanie przekazany do jednostki OSP w Starym Zamościu, która jako druga, oprócz OSP Wierzba, funkcjonuje w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content