OSP Chomęciska Duże na pierwszym miejscu

mini zawody osp 2014-06-22 5516

| GALERIA |

Tegoroczne Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gmin Stary Zamość i Zamość odbyły się w Pniówku.

W niedzielę 22 czerwca 2014 r. 10 drużyn z gminy Stary Zamość (w tym 1 młodzieżowa drużyna chłopięca z Chomęcisk Małych) i 27 z gminy Zamość (w tym 2 drużyny kobiece, 5 dziewczęcych i 8 chłopięcych) wzięło udział w dwóch konkurencjach: sztafecie sprawnościowej 7×50 (podłączenie węży W 75 i W 52, skoku przez płotki i rów, slalomu między tyczkami i przeskoku przez ścianę)i ćwiczeniu bojowym (zestawienie węży gaśniczych, uruchomienie motopompy i uderzenie strumieniem wody w wyznaczone cele). Z powodu złej pogody odwołano zaplanowane po raz pierwszy – ćwiczenie z musztry (konkurencja ta nie jest punktowana).

Zawody rozpoczęły się od uroczystego przemarszu wszystkich drużyn przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Białowola. Otworzył je i wszystkich powitał Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński. Gminę Stary Zamość oprócz druhów strażaków reprezentował Wójt Gminy Waldemar Raczyński i Komendant Gminny OSP Stanisław Dusznik i Vice Prezes Zarządu Gminnego OSP Stanisław Derkacz.

Tradycyjnie komisji sędziowskiej przewodniczył młodszy brygadier Tomasz Burcon.

Po dwóch konkurencjach klasyfikacja wśród drużyn męskich przedstawia się następująco:

Gmina Zamość:

I miejsce OSP Sitaniec

II miejsce OSP Mokre

III miejsce OSP Wysokie

Gmina Stary Zamość:

I miejsce OSP Chomęciska Duże (73,92)

II miejsce OSP Nowa Wieś (76,64)

III miejsce OSP Wierzba (77,88)

IV miejsce OSP Majdan Sitaniecki (80,38)

V miejsce OSP Udrycze (86,48)

VI miejsce OSP Stary Zamość (88,59)

VII miejsce OSP Krasne (89,51)

VIII miejsce OSP Chomęciska Małe (88,02)

IX miejsce OSP Wisłowiec (128,88)

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content