Omega najlepsza w okręgu!

Finał XVIII Otwartych Okręgowych Mistrzostw w Halowej Piłce Nożnej Seniorów

W niedzielę 28 lutego odbył się wielki finał XVIII Otwartych Okręgowych Mistrzostw w Halowej Piłce Nożnej Seniorów. Omega Stary Zamość wygrywając w finale z Kryształem Werbkowice 2:0 została mistrzem turnieju halowego Zamojskiego Okręgu Piłki Nożnej.

Omega w fazie grupowej grała w Grupie A kolejno ze Zrywem Ulhówek (4:1), Gromem Różaniec (2:1) i Krzyształem Werbkowice (1:1). Była najlepsza w swojej grupie:

 

Miejsce Drużyna Punkty Bramki
1 Omega 7 8-4
2 Kryształ 5 10-4
3 Grom 4 7-4
4 Zryw 0 3-16

 

W półfinale przyszło nam się zmierzyć z drużyną z 2 miejsca w Grupie B – Olimpiakosem Tarnogród. Przeciwnicy byli podmęczeni meczami fazy grupowej i nie sprawili większych problemów. Omega pewnie wygrała ten mecz 3:1. Natomiast w drugim półfinale nasz grupowy rywal Kryształ Werbkowice rozbił zwycięzcę Grupy B Echo Zawada aż 4:0. Dlatego w miejscu o trzecie miejsce Echo zagrało z Olimpiakosem i rozgromiło drużynę z Tarnogrodu 5:1. Finał był powtórką spotkania Omegi z Kryształem. Jednak tym razem Omega postawiła wysoko poprzeczkę i wygrała z drużyną z Werbkowic pewnie 2:0. Tym samym nasza piłkarska duma została zwycięzcą halowych mistrzostw okręgu i otrzymała puchar. Przyznano szereg nagród indywidualnych:

NAJLEPSZY ZAWODNIK: ROGER SANTOS – Omega Stary Zamość

NAJLEPSZY BRAMKARZ: ROBERT SUCHODOLSKI – Kryształ Werbkowice

KRÓL STRZELCÓW: MARIUSZ KYCKO ( 5 bramek) – Kryształ Werbkowice

NAJLEPSZY TRENER: WALDEMAR SĘKOWSKI – Omega Stary Zamość

NAJMŁODSZY ZAWODNIK: DAMIAN TYRKA – Unia Hrubieszów

NAJSTARSZY ZAWODNIK: MAREK MAZIARCZYK – Omega Stary Zamość

DRUŻYNA FAIR PLAY: OLIMPIAKOS TARNOGRÓD

omegahala2010

Omega grała w składzie:

Rafael ANDRADE, Piotr CHADAJ, Michał DENIS, Artur DUDA, Andrzej IGNACIUK, Paweł LEWANDOWSKI, Marek MAZIARCZYK, Michał MAZIARCZYK, Przemysław MAZUR, Łukasz MIKULSKI, Perin PEDRO, Santos ROGER, Łukasz SOWA, Przemysław TCHÓRZ.

Sędziami turnieju byli: Krzysztof Fidor, Mariusz Szczurek, Artur Tymecki.

Skip to content