Obchody 15 sierpnia 2018 r.

25lecie kaplanstwa ms 15 08 2018 0488 | GALERIA | 15 sierpnia obchodzimy w naszym kraju dwa święta: Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, czyli Matki Boskiej Zielnej (patronki Ziemi i roślinności) i święto Wojska Polskiego (rocznica bitwy warszawskiej w 1920 r.)

W tym dniu w Starym Zamościu została odprawiona Msza Święta koncelebrowana przez

ks. prof. Jerzego Misiurka, ks. prof. Jarosława Popławskiego, ks. Kan. Aleksandra Siwka,

ks. kan. Emila Wojtasia, ks. dr Grzegorza Szubtarskiego i ks. dr Mirosława Sawkę.

Do obydwu tych świąt nawiązał w swoim kazaniu ks. profesor Jerzy Misiurek. „Maryi potrzebuje naród polski do którego wkroczyła i była obecna od zarania dziejów. Nasz Naród tak doświadczony w całej swej historii w najważniejszych momentach zwracał się do Maryi i nigdy się w tych oczekiwaniach nie zawiódł”

Podczas nabożeństwa dziękczynienie za swoją 25-letnią posługę kapłańską złożył proboszcz parafii Stary Zamość ks. Mirosław Sawka.

Nie zabrakło tez życzeń i kwiatów dla proboszcza od przedstawicieli różnych grup społeczności parafialnej. Życzenia złożyli: Wójt Gminy Stary Zamość Waldemar Raczyński wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Wiesławem Białym i dyrektorami szkół: Barbarą Smyk, Marzeną Mazur i Zbigniewem Świrszczem, dzieci i młodzież szkolna, harcerze, ministranci, schola, strażacy z OSP, przedstawiciele rady parafialnej i zespołu Canto.

Droga do kapłaństwa ks. Mirosława zaczęła się w roku 1987 wstąpieniem do Wyższego Seminarium Duchownego w Lublinie. Wcześniej ukończył Technikum Elektroniczne o specjalności radiotechnika i telewizja. Jego pierwszą parafią po święceniach kapłańskich, które otrzymał z rąk biskupa Jana Śrutwy w Zamościu w 1993 roku był Bełżec.

Po dwóch latach w Bełżcu został przeniesiony na wikariusza do Tomaszowa Lubelskiego.

W 2007 roku objął parafię w Hucie Różanieckiej już jako proboszcz. Następne probostwo objął w 2011 roku w Starym Zamościu, gdzie pełni posługę kapłańską do chwili obecnej.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content