Obchody 11 listopada 2021 r.

promesy 2021 11 10 2436 | GALERIA | 11 listopada to data szczególna, to data, która przypomina nam o naszych korzeniach wolności i o pragnieniach, by żyć w wolnej ojczyźnie. Miłość do kraju to pamięć o naszych przodkach. Nie można planować przyszłości bez pamięci o przeszłości. Dlatego pamiętamy o tych, którzy walczyli za naszą Ojczyznę. Jak co roku mieszkańcy gminy Stary Zamość pamiętając o tym zebrali się na cmentarzu z pierwszej wojny światowej na Pańskiej Dolinie aby wziąć udział w obchodach Święta Niepodległości.

Została odprawiona Msza Święta przez ks. dziekana Mirosława Sawkę w intencji Ojczyzny, który powiedział między innymi „Dzisiaj mówimy o miłości do Boga i Ojczyzny. Patrzymy na Chrystusa, który poprzez swoje cierpienie zostawił nam szczególny dar, dar miłości. Ta miłość pozwoli nam dostąpić chwały nieba” Na zakończenie swojej homilii ks. M. Sawka dodał „Wyrazem tej pamięci w chwili obecnej jest chociażby ochrona granicy naszego państwa przez polskie służby mundurowe”

Uroczystości przewodniczył Wójt Gminy Stary Zamość Waldemar Raczyński i Przewodniczący Rady Gminy Szczepan Ziemiński. Całość obchodów uświetnili swoją obecnością: młodzież szkolna, strażacy, ułani i kombatanci. Na zakończenie odczytano Apel Pamięci i złożono kwiaty, oraz zapalono znicze.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content