Nowa szkoła w Udryczach
szp_udrycze

| GALERIA |

Dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Filia w Udryczach rozpoczął się nowy rok nauki w nowo wybudowanym budynku szkoły. 1 września 2011 roku miała miejsce uroczystość otwarcia i poświęcenia nowego budynku trzy klasowej szkoły. Na tą uroczystość przybyli nie tylko uczniowie, nauczyciele i rodzice, ale także ks. biskup Mariusz Leszczyński ,który odprawił Mszę Świętą i poświęcił budynek, oraz władze gminy na czele z Wójtem Gminy Waldemarem Raczyńskim. Wszystkich powitała Dyrektor Szkoły Barbara Smyk.

Do tej pory szkoła mieściła się w budynku tzw. pałacu. Budynek był w bardzo złym stanie i wymagał ciągłych remontów.

Nowy budynek powstał w ciągu półtora roku. Ogółem inwestycja kosztowała 790 tys. zł. i w całości była sfinansowana ze środków budżetu gminy. Bo mimo starań władz gminy o  dofinansowanie ze środków unijnych  (Regionalny Program Operacyjny) pomocy takiej nie przyznano. Wójt Gminy Waldemar Raczyński powiedział, nie tylko ta ale i inne inwestycje wykonywane w ostatnim czasie na terenie gminy wpisują się w pozytywną działalność władz gminy. Podczas uroczystości otwarcia budynku życząc nauczycielom wiary i siły do podejmowania działań na rzecz wychowania młodego człowieka „przywołał do dziś aktualne słowa Jana Zamoyskiego „Takie będą Rzeczypospolite, jakie młodzieży chowanie”.

Dzieciom życzył tego, by nauka w nowym budynku dawała dużo zadowolenia i przyjemności.

Uroczystość otwarcia nowej szkoły uświetniła obecność księdza biskupa, oraz celebrowana przez Niego  Msza Święta. W głoszonej homilii i w nawiązaniu do ewangelii ks. biskup zachęcał do tego aby wsiąść do swojej łodzi i wyruszyć na obfity połów mając przekonanie, że wyruszając na szerokie wody życia będziemy mieli obfity połów .W dalszej części powiedział, że to rodzice jako pierwsi wychowawcy kładą podwaliny pod człowieczeństwo tych młodych ludzi, po nich dopiero szkoła i kościół uzupełniają to i rozwijają.

Na zakończenie życzył szczęśliwego roku szkolnego i katechetycznego tutaj i w domu rodzinnym.

 

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content