Noc w bibliotece

noc w bibliotece 2017 05 26 2523 | GALERIA | Wychodząc naprzeciw wyzwaniom dzisiejszych czasów GBP Stary Zamość podejmuje działania, które pozwolą stworzyć w środowisku lokalnym wizerunek biblioteki otwartej na potrzeby dzieci.

Celom tym służy między innymi zorganizowana już po raz czwarty przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu noc bibliotek, która odbyła się w z piątku na sobotę 27 maja 2017 roku.

W całonocnej imprezie w bibliotece wzięło udział 40 dzieci w wieku 0d 7 do 13 lat.

Tegoroczna noc przebiegła pod hasłem „Noc z Sherlockiem Holmesem”

Jak zwykle nocna zabawa prowadzona była w konwencji gry terenowej. Impreza rozpoczęła się o godzinie 19:30 od prezentacji multimedialnej przybliżającej postać Arthura Conan Doyla, jak też bohatera przez niego stworzonego.

Genialny detektyw Sherlock Holmes wykorzystywał do rozwiązywania zagadek kryminalnych abdukcję. W swoich śledztwach wykazywał się znajomością wielu dziedzin nauki takich jak chemia, matematyka, psychologia a także wiedzą ogólną.

Podobnie jak Holmes także młodzi uczestnicy nocnej zabawy musieli wykazać się wiedzą, aby rozwiązywać przygotowane przez organizatorów zadania i zagadki, oraz uzbierać jak najwięcej punktów.

Następnym elementem programu były wyprawy w grupach po ciemku z latarkami do budynku Urzędu Gminy i na zewnątrz po wskazówki do zadań, które należało rozwiązać, aby dowiedzieć się gdzie został ukryty skarb. Jak zwykle zadania można było otrzymać od „strasznych postaci” po wykonaniu „dziwnych zadań”. W postaci te wcielili się: Przemek, Marcin, Ala, Danusia i Patrycja, którzy co roku pomagają „straszyć”.

W tym roku dopiero o 1:00 udało się rozwiązać i uzgodnić miejsce ukrycia skarbu. W tym celu wszyscy udali się na stadion. Po powrocie część dzieci poszła spać, a dla tych którzy potrzebowali więcej wrażeń wyświetlane były „straszne” filmy.

Noc w bibliotece zakończyła się o 8:00 rano.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content