Noc w bibliotece z Harry Potterem

2018 05 19 noc w bibliotece 8933 | GALERIA | Po raz czwarty Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu wspólnie zorganizowali noc w bibliotece. Tegorocznym tematem przewodnim były książki J.K. Rowling o Harry Potterze.

Całonocna impreza rozpoczęła się w piątkowy wieczór 18 maja, a zakończyła rankiem 19 maja 2018 r.

Wzięło w niej udział 44 dzieci w różnym wieku. Na początku zostały spisane zasady nocnej imprezy, po których odbyły się prezentacje multimedialne o Harrym Potterze. Uzyskane informacje potrzebne były w dalszej części nocnego spotkania. A polegały one na rozwiązywaniu łamigłówek, zagadek i wykonywaniu zadań sprawnościowych. Dzieci zostały podzielone na grupy i właśnie w nich zdobywały punkty. Zwycięska drużyna otrzymała drobne nagrody rzeczowe.

Po posiłku około godz. 11:30 rozpoczęła się „misja”, której celem było odnalezienie skarbu.

Ale żeby do niego dotrzeć trzeba było rozwiązać szereg zadań, po które trzeba było się udać małymi grupkami po ciemku z latarkami do pomieszczeń Urzędu Gminy. Tam oczywiście czekały nie tylko wskazówki, ale dziwne i straszne postacie z różnych horrorów. Wcielili się w nie starsi koledzy : Patrycja, Alicja, Katarzyna, Kinga i Dawid. Około godziny 2.00 w nocy uczestnikom spotkania udało się zgromadzić wskazówki gdzie znajduje się skarb. I jak co roku trzeba było wyruszyć na jego poszukiwanie na zewnątrz budynku, tym razem na plac zabaw koło szkoły. Po odnalezieniu skarbu mniej zmęczeni mogli obejrzeć jeszcze film, a pozostali udali się na spoczynek.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content