Niedziela Palmowa 2024

| Galeria |Nawiązując do wieloletniej tradycji wicia palm na Niedzielę Palmową w parafii Stary Zamość i w tym roku poszczególne miejscowości przygotowały kilkumetrowe, kolorowe palmy.

Swoje palmy zaprezentowali: KGW Chomęciska Duże, KGW Chomęciska Małe, KGW „Galicjanki” z Podstarego Zamościa, KGW „Nowinki” z Nowej Wsi, KGW „Swojaki” z Tarzymiech III, KGW Ruskie Piaski, KGW Wierzba, KGW Stary Zamość, KGW Wisłowiec, sołectwo Krasne, sołectwo Majdan Sitaniecki, sołectwo Deszkowice Kolonia, Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych Activum. Stowarzyszenie „Ludzi z Pasją”, Szkoła Podstawowa w Wierzbie, Phillip Sahajko i Maja Kanarek .

Tradycyjnie Msza Święta rozpoczęła się od procesji z palmami „po kluczu”. Zgodnie z tradycją podczas uroczystości odbyło się święcenie palm. Poświęcone palmy mają chronić nas od nieszczęść.

Po Mszy Świętej w ramach wdzięczności za trud włożony w wykonanie palm Wójt Gminy Stary Zamość  Waldemar Raczyński i ks. dziekan Mirosław Sawka wręczyli delegacjom upominki rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Współorganizatorem konkursu Palma 2024 była Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Zamościu.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content