Nasi rządzą w powiecie zamojskim

omegalogoXVIII Otwarte Okręgowe Mistrzostwa w Halowej Piłce Nożnej Seniorów 2010 – Eliminacje Powiatu Zamojskiego

Dnia 21 lutego 2010r. na hali „Rolniczaka” w Zamościu odbyły się Eliminacje Powiatu Zamojskiego. Omega Stary Zamość pod wodzą trenera Waldemara Sękowskiego wystąpiła w składzie: Sowa, Ignaciuk A., Mikulski, Santos, Andrade, Perin, Lewandowski, Mazur, Denis, Maziarczyk Marek, Duda A.

 

Nasza drużyna w Grupie A walczyła z Roztoczem Szczebrzeszyn (1:1), Orłem Cześniki (4:0) i Sokołem Zwierzyniec (5:0). Tak wyglądała tabela po fazie grupowej:

Miejsce Drużyna Punkty Bramki
1 Omega 7 10-1
2 Roztocze 7 4-1
3 Orzeł 3 1-6
4 Sokół 0 0-7

W półfinale wygraliśmy z Ostoją Skierbieszów 3:0. Dwie bramki strzelił nasz brazylijski Roger a jedną Andrzej Ignaciuk. W drugim półfinale Echo Zawada dopiero po rzutach karnych pokonało Roztocze Szczebrzeszyn 2:0, w regulaminowym czasie był wynik 3:3.  W meczu o trzecie miejsce Ostoja Skierbieszów po serii rzutów karnych okazała się lepsza od Roztocza (2:1). W podstawowym czasie gry był remis 1:1, a bramkę dla Ostoi zdobył Roman Blonka. W finale drużyna zarówno Omegi jak i Echa nie narzucały dużego tempa gry. Jedyną bramkę dla naszych strzelił Andrzej Ignaciuk, ale o ostatecznym zwycięstwie decydowały znowu rzuty karne. Naszczęście tym razem Echo musiało uznać wyższość przeciwnika. Wygraliśmy serie jedenastek 2:1. A tak wyglądała końcowa klasyfikacja drużyn turnieju:

1 GLKS Omega Stary Zamość
2 GLKS Echo Zawada
3 GKS Ostoja Skierbieszów
4 ASPN Roztocze Szczebrzeszyn
5 AMSPN Hetman Zamość
6 GKS Orzeł Cześniki
7 GKS Relax Radecznica
8 KS Sokół Zwierzyniec

Organizatorzy turnieju AMSPN „Hetman” Zamość przyznali dodatkowo nagrody w kategoriach:

Król Strzelców: Roger Santos (Omega) – 8 bramek;

Najlepszy Bramkarz: Mariusz Sokołowski (Echo);

Najlepszy Zawodnik: Andrzej Ignaciuk (Omega).

Turniej sędziowali: Konrad Kostrubała, Piotr Kozłowski, Arkadiusz Łaszkiewicz.

Omega Stary Zamość i Echo Zawada awansowały do finału XVIII Otwartych Okręgowych Mistrzostw w Halowej Piłce Nożnej Seniorów, które odbędą się 28 lutego o godz. 9.00 w Zamościu na hali Rolniczaka.

Skip to content