Nasi młodzi sportowcy

mini staryzamoscnapodium-1

Przy Gimnazjum w Starym Zamościu funkcjonuje Uczniowski Klub Sportowy ORZEŁ w którym działają między innymi dwie sekcje: zapasy i sumo. Obiema kieruje i treningi prowadzi trener Sławomir Dudek.

Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu. Zawodnicy co roku wyjeżdżają w okresie wakacyjnym na obozy, gdzie oprócz wypoczynku podnoszą swoje umiejętności sportowe. Część tych wyjazdów organizowana jest w ramach kadry wojewódzkiej. Po raz pierwszy w tym roku sekcja zapasów wzięła udział w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS w Zapasach Kobiet w Siedlcach.

Zawodnicy trenujący zapasy biorą udział w zawodach począwszy od mistrzostw wojewódzkich a kończąc na mistrzostwach kraju. Także i ci którzy trenują sumo wyjeżdżają na różnego rodzaju zawody. W tym roku wzięli udział w zawodach: o Puchar Polski w Łęcznej, Mistrzostwa Polski w Myślenicach i Puchar Polski w Warszawie. Na tej podstawie Polski Związek Sumo prowadził ranking zawodników i tym sposobem trzy osoby zakwalifikowały się na Mistrzostwa Europy w Sumo dla dzieci, młodzieży i kadetów w Rakvere w Estonii. Cała trójka zawodników wróciła z brązowymi medalami: w kategorii wagowej do 36 kg Kinga Kycko, w kategorii wagowej do 55 kg Aleksandra Maziarczyk i w kategorii wagowej do 65 kg Marcel Krajewski.

Dwie zawodniczki Angelika Ordyniec i Marlena Krzak w roku szkolnym 2014/2015 otrzymały stypendium i nagrodę od Marszałka Województwa Lubelskiego.

 

 oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content