Młodzież pomaga ptakom 14.03.2013
mini turniej 17-02-2013 9181

| GALERIA |

14 marca 2-13 roku w Gimnazjum im. J. Zamoyskiego w Starym Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie III edycji konkursu na wykonanie budek lęgowych, ogłoszonego przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Oddział Terenowy w Zamościu.
Konkurs ma na celu uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby ptaków w okresie lęgowym, a także kształtowanie aktywnej postawy wobec środowiska naturalnego i poznawanie różnych gatunków ptaków. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów ze szkół które zlokalizowane są na terenach: Skierbieszowskiego i Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego.  Wzięło w nim udział 30  uczniów z Gimnazjum w Starym Zamościu.  Każda z tych osób miała do wykonania budkę lęgową dla ptaków z grupy dziuplaków. Koordynatorem edycji szkolnej była Pani Halina Mazurek. Wszystkie wykonane budki lęgowe zostały przekazane do Nadleśnictwa Zwierzyniec do wykorzystania w tamtejszych lasach.
Dla wszystkich uczniów, którzy brali udział w tym konkursie zostały wręczone nagrody rzeczowe. Nagrody  ufundowali Kierownik Oddziału Terenowego Parków Krajobrazowych w Zamościu Krzysztof Kowalczuk i Wójt Gminy Stary Zamość Waldemar Raczyński.
Komisja konkursowa wyłoniła z pośród 30 prac trzy najlepsze. I tak I miejsce zajął Kamil Mędziak, II miejsce Olimpia Marcyniuk, III miejsce Klaudia Hałas.
Przyznano także dwa wyróżnienia dla: Patryka Kowalskiego i Rafała Karpowicza.
Zwieńczeniem tej uroczystości była prezentacja multimedialna przedstawiona przez Pana Leszka Wielgosa  z OTPK w Zamościu o miejscach, które warto zobaczyć na Roztoczu.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content