Młodzież zapobiega pożarom

turniej wiedzy pozarniczej 09 03 2023 8017 | GALERIA | Kontynuując wieloletnią tradycję Związek OSP RP w Zamościu wspólnie z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu zorganizował w tym roku już po raz 45 edycję Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”

Jego celem jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postepowania na wypadek pożaru, oraz umiejętnością praktycznego posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą. A także organizacją ochrony przeciwpożarowej , oraz historią i tradycją ruchu strażackiego.

15 marca 2023 roku do konkursu przystąpiło 14 dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie, kiedy to odbyła się edycja gminna. Jego uczestnicy, podzieleni na dwie grupy wiekowe mieli do rozwiązania test składający się z 20 pytań. Do konkursu przygotowała je pani Anna Chabros.

W pierwszej kategorii wiekowej (klasy I-IV) I miejsce zajęła Hanna Molas (10 pkt.), II miejsce zajął Igor Banachewicz (8 pkt), III miejsce Karolina Bielesz (7 pkt)

W drugiej kategorii wiekowej (klasy V-VIII) I miejsce (po dogrywce) zajęła Julia Pupiec (12/8 pkt), II miejsce zajął Mateusz Rusztyn (12/2 pkt) i III miejsce Michał Antoszek (11 pkt.)

Zwycięzcy z pierwszych miejsc będą reprezentować gminę Stary Zamość na szczeblu powiatowym konkursu.

Wszyscy uczestnicy konkursu z rąk Wójta Gminy Stary Zamość Waldemara Raczyńskiego i Prezesa Zarządu Gminnego OSP RP w Starym Zamościu Wacława Mroza otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content