Młodzież zapobiega pożarom 2016

mini konkurs pozarniczy 2016 03 04 4020

| GALERIA | Już od wielu lat uczniowie z gminy Stary Zamość biorą udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega Pożarom” organizowanym przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Zamościu wspólnie z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej. Celem turnieju jest zapoznanie dzieci i młodzieży z problematyką ochrony przeciwpożarowej i zasadami bezpieczeństwa pożarowego.

Do eliminacji gminnych, które odbyły się 4 marca 2016 r. w Urzędzie Gminy Stary Zamość zgłosiło się 6 uczniów ze szkół podstawowych z Wierzby i Krasnego, oraz 3 uczniów z gimnazjum w Starym Zamościu. Każdy z uczestników turnieju miał do rozwiązania test składający się z 20 pytań jednorazowego wyboru. W trzyosobowej grupie gimnazjalistów zwyciężył wieloletni laureat turniejów Adrian Świrszcz. Na drugim miejscu po dogrywce w której należało rozwiązać dodatkowy test składający się z 10 pytań znalazł się Przemysław Kapuśniak , natomiast na trzecim Sylwia Kuryło.

W grupie dzieci ze szkół podstawowych pierwsze miejsce zostało wyłonione po dodatkowych dziesięciu pytaniach i zajęła je Katarzyna Kusy, drugie miejsce przypadło Agnieszce Pieczykolan (obie ze szkoły w Wierzbie). Na trzecim miejscu uplasował się uczeń ze szkoły w Krasnem Dominik Smyk.

Laureaci edycji gminnej Katarzyna Kusy i Adrian Świrszcz wezmą udział w eliminacjach powiatowych.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali z rąk Komendanta Gminnego OSP Stanisława Dusznika pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Stary Zamość Waldemara Raczyńskiego.

 Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content