Misiowe święto

misiowe swieto 2017 11 23 5171 | GALERIA | 25 listopada obchodzimy bardzo sympatyczne święto, mianowicie Dzień Pluszowego Misia. Pluszowa zabawka ma swój początek w Stanach Zjednoczonych, gdzie powstała na początku XIX wieku.

Dziś miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu ciągle jest bardzo popularna wśród dzieci. Miś jest także bohaterem licznych bajek i opowieści filmowych. Ci najsłynniejsi to: Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Paddington, Miś Coralgol.

I to właśnie Kubuś Puchatek był głównym bohaterem z okazji Dnia Pluszowego Misia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Zamościu.

Dzieci z przedszkola i klas 0, I i II szkoły podstawowej w Wierzbie uczestniczyły w spotkaniach, które odbyły się w dniach od 21 do 23 listopada 2017 w GBP Stary Zamość.

Tam z własnymi pluszowymi przyjaciółmi brały udział w zajęciach.

Były czytane fragmenty książki o misiu „ o bardzo małym rozumku”, były też kubusiowe gry i zagadki. Maluchy, które chciały mogły wziąć udział w konkursie plastycznym „kolorowanka Kubusia Puchatka” . Najlepsze prace można obejrzeć na wystawie w GBP.

Współorganizatorem misiowych spotkań była biblioteka szkolna.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content