Misiolandia

misjolandia 2016 11 25 9126 | GALERIA | Dzisiaj taki jak kiedyś dzieci w swoich zbiorach zabawek mają ulubionego pluszaka, a wśród nich najczęściej jest to miś. Ulubiona zabawka jak głosi legenda powstała w Stanach Zjednoczonych w 1902 roku. I dlatego 100 lat później 25 listopada 2002 roku na pamiątkę tamtych wydarzeń po raz pierwszy obchodzono Dzień Pluszowego Misia.

Także w Starym Zamościu wspólnie biblioteka szkolna i Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowały takie obchody pod nazwą Misiolandia. Rozpoczęły się one 25 listopada 2016 roku i trwały przez tydzień. Wzięły w niej udział klasy 0 a 0 b, kl. I i klasy II a i II b, oraz przedszkolaki.

Podczas spotkań, które odbywały się w GBP dzieci poznały historię tego święta, przedstawiły swoje misie i inne przyniesione ze sobą pluszaki. Była także nauka wierszyka Jana Brzechwy „Miś” i zabawa ruchowa w „ Stary niedźwiedź mocno śpi”

Dzieci wysłuchały opowiadania o chłopcu Zbyszku i jego zielonym pluszowym misiu.

Na zakończenie każdego spotkania dzieci oglądały wystawkę książek, których bohaterami były oczywiście misie, czy to ten najbardziej znany: Kubuś Puchatek, czy też te mniej znane Miś Uszatek, Miś Wiktor i wiele innych.

Dzieci zostały zaproszone do odwiedzania biblioteki i wypożyczania oraz czytania książek nie tylko o misiach. Finałem Misiolandii będzie wystawa prac plastycznych, których bohaterem jest oczywiście miś.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content