Nasi na X Igrzyskach LZS w Krasnobrodzie
mini_lzs_2009_052

gleria

W dniach 18-19 lipca 2009 roku w Krasnobrodzie odbyły się X Powiatowe Igrzyska Ludowych Zespołów Sportowych, także nasza gmina brała w nich udział.
W sobotę 18.07.2009 odbywały się mecze eliminacyjne w piłce nożnej kobiet i mężczyzn.
Uroczyste otwarcie i przemarsz drużyn odbył się w niedzielę 19 lipca. Nasz gmina nie była zbyt licznie reprezentowana w poszczególnych konkurencjach, ale mimo to zdobyliśmy kilka medali .W ostatecznej punktacji znaleźliśmy się na V miejscu (startowało 13 gmin) po gminach: Sitno, Miączyn, Krasnobród, Komarów.

mini_lzs_2009_045Nasi zawodnicy startowali w konkurencjach i zdobyli medale:
– I miejsce w skoku w dal dziewcząt – Rozalia Piróg
– III miejsce w skoku w dal dziewcząt – Marlena Szałata
– II miejsce w biegu na 100m mężczyzn- Roger Santos
– I miejsce w biegi na 100m chłopców – Patryk Goch
– I miejsce w biegi na 100m kobiet- Rozalia Piróg
– II miejsce w biegu na 1 okrążenie kobiet- Aneta Ignaciuk
– II miejsce w rzucie lotką do tarczy – Arkadiusz Podskarbi
– I miejsce w piłce nożnej kobiet- w składzie: Karolina Ruszty, Patrycja Szczepanowska, Klaudia Kowalska, Dominika Kuryło, Katarzyna Domina, Marlena Szałata, Olga Szałata, Justyna Molas, Małgorzata Gil, Iwona Rybak, Katarzyna Stępniak i Rozalia Piróg pod opieką trenerską Pawła Lewandowskiego
II miejsce w piłce nożnej mężczyzn- w składzie: Przemysław Tchórz, Damian Tchórz, Paweł Lewandowski, Roman Blonka, Michał Czochrowski, Marek Maziarczyk, Roger Santos, Pedro Perin, Michał Denis, Krzysztof Goch, Piotr Chadaj, Artur Duda, Jarosław Goch.

W trójboju dla władz samorządowych (rzut lotką do celu, strzały wiatrówką i strzały na bramkę) gminę reprezentowali: Wójt Gminy Waldemar Raczyński, Sekretarz Gminy Janusz Czarny i Przewodniczący Rady Gminy Wiesław Biały. Panowie wywalczyli III miejsce.

Konkurencje w zawodach Młodzieżowych Drużyn Strażackich polegały na sztafecie 7×50 i na ćwiczeniu bojowym z zadaniem obrócenia tarczy i strącenia 4 pachołków .

I miejsce zajęły nasze panie ze strażackiej drużyny kobiet z Chomęcisk Dużych w składzie: Weronika Kasik, Olga Szałata, Marlena Szałata, Magdalena Kowalska, Rozalia Piróg, Aleksandra Łukasik, Zuzanna Kasik, Dominika Kuryło pod kierunkiem Adama Goździka.

VI miejsce zajęła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza ze Starego Zamościa
IV miejsce zajęli chłopcy z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Wierzby

Fot. i oprac. E. Czarny

Skip to content