Letnisko 6-14.07.2016

mini letnisko 6 14 07 2016 6534 | GALERIA | Pierwszy turnus tegorocznego letniska dla dzieci obfitował w szereg atrakcji. W trwającym od 6 do 14 lipca 2016 roku letnisku wzięło udział ponad 50 dzieci w różnym wieku.

Tradycyjnie Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu zorganizował kilka wyjazdów. Był wyjazd na basen i do kina połączony z wizyta w McDonaldzie. Odbyły się także dwie wycieczki, jedna do Przemyśla i do Arboretum w Bolestraszycach. Druga do Krasnobrodu, gdzie dzieci zwiedziły Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej i przeszły ścieżkami Kalwarii Krasnobrodzkiej. Głównym celem tego wyjazdu była wizyta u twórcy ludowego Mieczysława Portki. Pan Mieczysław zademonstrował dzieciom w jaki sposób wykonuje swoje słynne drewniane ptaki. Powstają one z różnego rodzaju drewna, postacie natomiast wykonuje z drewna lipowego. Po wyrzeźbieniu ptaki wędrują do żony pana Mieczysława, Krystyny, która je koloruje. Dzieci mogły przyjrzeć się pracy w kuźni, gdzie pan Mieczysław zademonstrował jak wykonuje za pomocą różnego rodzaju młotków i rozgrzanego metalu ozdoby.

Na zakończenie wizyty odbyło się ognisko i pieczenie kiełbasek.

Oprócz wyjazdów odbywały się także zajęcia na miejscu: gry i konkurencje sportowe, zajęcia kulinarne i literackie. Tradycyjnie odbyła się ciesząca się dużym powodzeniem gra terenowa.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content