Konkurs wielkanocny na najładniejszą pisankę wielkanocną 2014

mini wielkanocna tradycja konkurs 4430 1024

Jak co roku Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu , podtrzymując świąteczna tradycję zdobienia jajek, ogłosił konkurs wielkanocny na najładniejszą pisankę wielkanocną.

Można było zgłosić do konkursu zarówno pisanki wykonane techniką tradycyjną (kraszanki, malowanki, skrobanki, naklejanki) jak też techniką współczesną, czyli dowolną.

Wpłynęło 80 prac z różnych kategorii wiekowych i w różnych technikach wykonania. Przeważały pisanki współczesne. Komisja oceniając poszczególne prace brała pod uwagę między innymi: jakość wykonania, pomysłowość i oryginalność oraz samodzielność.

W pierwszej kategorii wiekowej ( dzieci z klas 0 do III) I miejsce przyznano dla Martyny Wiatrowskiej ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie (kl.0 „c”) II miejsce zajął Krystian Sprawka

Z Filii Szkoły Podstawowej w Udryczach (kl.I), III miejsce zajęła Weronika Szubtarska ze Szkoły Podstawowej w Krasnem (kl.II).

W drugiej kategorii wiekowej (klasy IV-VI) I miejsce zajęła Patrycja Niedużak (kl.V b),

II miejsce Aleksandra Goździuk (kl. IV a), obie ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie, III miejsceAleksandra Kliszcz (kl.VI) Szkoła Podstawowa w Krasnem.

W trzeciej kategorii wiekowej (gimnazjum) przyznano wyróżnienie dla Wiktorii

Magryta (kl.I c) z Gimnazjum w Starym Zamościu.

W kategorii dorośli komisja I miejsce przyznała pani Annie Ignaciuk a II miejsce pani Annie Mielnik.

 

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content