Konkurs „Świąteczna kartka”

wystawa 2021 12 20 3108 mini | GALERIA | Jak co roku biblioteka szkolna w Wierzbie i Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Zamościu zorganizowały wspólnie dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie konkurs plastyczny „Świąteczna kartka”. Jego uczestnicy mieli do wykonania pracę plastyczną w formie kartki świątecznej w dowolnym formacie i w dowolnej technice. Celem konkursu jest uwrażliwienie dzieci na piękno tradycji Bożego Narodzenia, rozwijanie wrażliwości plastycznej i artystycznej, oraz poszukiwanie nowych środków wyrazu i poszerzenie wiedzy w zakresie różnych technik plastycznych.

Ogółem wpłynęło 89 prac, które Komisja konkursowa oceniała w trzech kategoriach wiekowych, biorąc pod uwagę inwencje twórczą, pomysłowość, estetykę wykonania i nawiązanie do tradycji. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 17 grudnia 2021 roku.

W I kategorii wiekowej (-klasy 0 i przedszkolaki) Komisja oceniała 35 prac:

I miejsca: Nadia Podolak- OP3

                   Piotr Jóźwiak- klasa 0 a

                   Krystian Smyk- klasa 0 a

                   Antoni Seroka- klasa 0 b

                   Dawid Kwitek – klasa 0 b

                   Franciszek Węgorowski- klasa 0 b

II miejsca: Emilia Tywoniuk- OP 1

                   Antonia Luchowska- klasa 0 a

                  Nikola Kołodziejczuk- klasa 0 b

                   Hanna Pałka- klasa 0 b

                   Natalia Blonka- klasa 0 b

                   Maja Tywoniuk- klasa 0 b

II miejsca: Hanna Lenkiewicz- OP2

                   Leon Pieczykolan- OP 2

                  Zuzanna Patroń- OP 2

                   Maja Pieczykolan- OP 3

                   Karol Antoszek- OP 1

                 Gabriela Lichota- OP 3

                   Natalia Lis- klasa 0 a

                   Amelia Piwowarek- OP 1

Wyróżnienia w I kategorii wiekowej otrzymali:

                                                                                   Anthony Sahajko- OP 3

                                                                                   Aleksander Wałęga- klasa 0 b

                                                                                    Krystian Gawron- OP 2

                                                                                   Magdalena Kłonica- OP 3

                                                                                     Krzysztof Piwowarek- klasa 0 b

                                                                                     Natalia Mróz- OP 3

                                                                                    Amelia Jakimiak- klasa 0 b

                                                                                       Bartłomiej Derkacz- klasa 0 b

                                                                                      Ignacy Siemko- klasa 0 b

                                                                                       Zofia Skowron- OP 1

                                                                                       Karol Błaszczak- OP 1

                                                                                       Dominik Kukułowicz- OP 1

                                                                                       Emilka Blonka- OP 1

                                                                                      Michał Palichleb- klasa 0 a

                                                                                       Zuzanna Antoszak- OP 3

W II kategorii wiekowej (klasy pierwsze) Komisja oceniała 23 prace

I miejsce przyznano: Szymon Ziarkiewicz- klasa I a

                                     Oskar Sałamacha- klasa I Udrycze

                                     Miłosz Witkowski- klas I Udrycze

                                       Klaudia Malinowska- klasa I b

                                       Krzysztof Rogoża- klasa I b

                                       Lena Piróg- klasa I b

II miejsca przyznano: Maja Furmanek- klasa I b

                                       Marcin Prucnal- klasa I Udrycze

                                       Antoni Gabryel- klasa I b

                                       Julia Kosmala- klasa I Udrycze

                                       Zuzia Dyrkacz- klasa I a

III miejsca przyznano: Natalia Kupiec- klasa I

                                       Kamil Kuryło- klasa I b

                                       Dawid Hałas- klasa I b

                                       Mikołaj Wałęga- klasa I a

                                         Julia Siemko- klasa I a

                                         Dominik Pawlasiuk- klasa I b

                                         Mikołaj Kupiec- klasa I a

                                         Karol Maluha- klasa I a

                                         Nikola Piwowarek- klasa I a

                                         Sandra Mazurek- klasa I a

Wyróżnienia w II kategorii wiekowej otrzymali:

                                                                                        Kacper Hałas- klasa I a

                                                                                       Marta Mazurek- klasa I a

W III kategorii wiekowej ( klasy I-III) Komisja oceniała 31 prac:

I miejsca zajęli: Kinga Pokrywka- klas III

                             Emilia Drozdalska- klasa II a

                             Franciszek Gabryel- klasa II b

                             Matylda Zwolak- klasa II b

                             Filip Goździuk- klasa II a

                            Phillip Sahajko- klasa II b

II miejsca zajęli: Martyna Teterycz – klasa II a

                             Filip Złotnik- klasa II b

                             Tomek Rękas- klasa II a

                               Jan Tchórz- klasa III

                              Gabriela Goździuk- klasa III

                               Jakub Pawelczyk- klasa III

                               Anna Kłonica- klasa II b

                               Ernest Kwitek- klasa III

                               Szymon Biały -klasa II b

III miejsca zajęli: Martyna Rybak- klasa III

                               Alan Kosiński- klasa II b

                               Zuzanna Tywoniuk- klasa II b

                               Jagoda Pawlasiuk- klasa II b

                              Nina Pastuszak- klasa II a

                               Julia Jaskulecka- klasa II b

                               Piotr Błaszczak – klasa II a

                               Julia Papis- klasa II a

                               Igor Pastuszak- klasa II a

Wyróżnienia w trzeciej kategorii wiekowej otrzymali:

                                                                                               Amelia Waszak – klasa II a

                                                                                              Lena Zalewska- klasa II a

                                                                                               Nikola Kasprzak- klasa II a

                                                                                              Laura Sidor- klasa II a

                                                                                                 Olga Tchórz- klasa II a

                                                                                                Paulina Włoch- klasa II a

                                                                                                 Szymon Patroń

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Organizatora. Zwycięskie prace można obejrzeć na wystawie znajdującej się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Zamościu.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content