Konkurs recytatorski

konkurs recytatorski 07 11 2022 6371 | GALERIA | W poniedziałek 7 listopada 2022 roku odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Zamościu XIV Konkurs Recytatorski „W świecie poezji” Jego celem jest popularyzacja literatury pięknej, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie uzdolnień recytatorskich, a także rozbudzanie wrażeń na piękno poezji, oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci. Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Wzięło w nim udział 101 osób, które występowały w trzech grupach wiekowych: I grupa to dzieci z przedszkola i klas 0. II grupa to dzieci z klas I- III, a III grupa wiekowa to młodzież z klas IV- VIII. W pierwszej i drugiej grupie wiekowej uczestnicy prezentowali jeden wiersz, zaś w trzeciej dwa wiersze, lub jeden wiersz i fragment prozy.

Każdy z uczestników otrzymywał pamiątkowy dyplom i drobny upominek ufundowany przez GOK Stary Zamość, zaś zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Stary Zamościu.

Komisja oceniająca konkurs przyznała następujące miejsca:

W pierwszej grupie wiekowej I miejsca zdobyli: Emilia Blonka za utwór J. Brzechwy „Samochwała” i Zuzia Kalman za utwór J. Brzechwy „Psie smutki” z przedszkola OP2 i Kinga Duda z klasy 0 a, która zaprezentowała wiersz D. Wawiłow „Szybko”.

II miejsca zajęły: Nikola Bojar z przedszkola OP2, która przedstawiła wiersz J. Brzechwy „Niezapominajki” i Aleksandra Winczewska z klasy 0 a za wiersz J. Brzechwy „Samochwała”

III miejsca: Krzysztof Piwowarek z klasy 0 b za wiersz J. Brzechwy „Żuk” i Dawid Kwitek z klasy 0 b za wiersz J. Brzechwy „Tańcowała igła z nitką”

Wyróżnienia w tej kategorii przyznano dla: Michała Baran z przedszkola OP3 za recytację wiersza J. Tuwima „Dwa Michały”, Franciszkowi Węgorowskiemu z klasy 0 a za przedstawienie utwory D. Gellner „Bosa osa”, oraz Zosi Pastuszak z klasy 0 a za interpretację utworu K. Tuwima „Okulary”

W drugiej kategorii wiekowej Komisja przyznała I miejsca: Jagoda Pawlasiuk z klasy III b, która powiedziała utwór D. Wawiłow „Jak tu ciemno”, Zofia Adamczuk z Tarzymiech za wiersz J.Tuwima „Okulary” , Natalia Nizioł z Tarzymiech za wiersz J. Brzechwa „Na straganie” i Lidia Łagoda także z Tarzymiech za wiersz J. Brzechwy „Na straganie”

II miejsca zajęli: Olga Tchórz z klasy III a za wiersz K. Nowackiej „Kotek i słowiki”, Natalia Hanaka z klasy II a za wiersz J. Brzechwy „Grzyby”, Agata Winiarczyk z Tarzymiech za wiersz J. Brzechwy „Arbuz” i Natalia Blonka z klasy I a za wiersz J. Tuwima’ Spóźniony słowik”

III miejsca zajęły: Domina Szubtarska z klasy I a za wiersz W. Chotomskiej „Neonowa krowa”, Lena Piróg z klasy II b za wiersz J. Brzechwy „Sum” i Emilia Maluga z klasy II a za wiersz J. Brzechwy „Żaba”.

Wyróżnienia otrzymali : Karol Kierepko z klasy I b za wiersz A. Karcz „Las”, Marlena Torbińska z klasy II b za wiersz J. Brzechwy „Ptasie plotki”, Emilia Drozdalska z klasy III A za wiersz A. Edyk „Babcia Gosia” i Paulina Włoch z klasy III z za wiersz W. Chotomskiej „Staszek”

W trzeciej kategorii wiekowej Komisja przyznała I miejsca dla: Emilii Pawlasiuk z klasy VIII b za interpretacje wierszy W. Szymborskiej „Prospekt” i J. Kulmowej „Chodźmy na gdyby”, Mai Bojar z klasy z klasy V b za wiersze: P. Gołucha „Zadanie domowe” i L.J. Kerna „O rodzicach” i Hannie Strug z klasy VIII a za interpretacje utworów A. Mickiewicza „Śmierć pułkownika” i fragmentu „Pana Tadeusza”.

Miejsca II przyznano: Kacprowi Kiszczakowi z klasy VI a za wiersze D. Wawiłow „Wędrówka” i J. Tuwima „Dwa wiatry”, oraz Martynie Palichleb z klasy VI a za wiersze T. Różewicza ‘Bursztynowy ptaszek” i J. Słowackiego „W pamiętniku Zosi Bobrówny”.

III miejsca otrzymali: Amelia Kalman z klasy VIII a za wiersze W. Szymborskiej „Nic dwa razy” i „Miłość od pierwszego wejrzenia”, oraz Maja Węgorowska z klasy VII a za wiersz J. Kochanowskiego „Na zdrowie” i J. Tuwima „Dwa wiatry”

Przyznano w tej kategorii dwa wyróżnienia dla Leny Derkacz za wiersze H. Zielińskiej „Mój kumpel” i W. Chotomskiej „Muzyka Pana Chopina”, oraz dla Pauliny Teterycz za wiersz J. Kulmowej „Ballada o pięciu nudnych”

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content