Konkurs recytatorski 20.11.2015

mini konkurs recytatorski 2015-11-20 2522

| GALERIA |

20 listopada 2015 roku młodzi recytatorzy wzięli udział w VII Gminnym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu.

Tym razem wzięło w nim udział 47 osób, oraz grupowo wystąpiły dzieci z miejscowego przedszkola.

Głównymi założeniami konkursu, jaki stawiają sobie jego organizatorzy są popularyzacja literatury pięknej, rozwijanie uzdolnień twórczych i recytatorskich, oraz upowszechnianie kultury żywego słowa.

Recytatorzy podzieleni byli na cztery grupy wiekowe i każdy z nich musiał zaprezentować się zarówno w utworze poetyckim, jaki i też we fragmencie prozy. Komisja oceniała między innymi: interpretację utworów i dobór odpowiedniego repertuaru.

W pierwszej kategorii wiekowej (przedszkolaki i klasy „O”) I miejsce zdobyła Martyna Palichleb, II miejsce Dominika Król, obie z klasy 0 a, przygotowane przez panią Ewę Herbin.

III miejsce komisja przyznała maluchom z oddziału przedszkolnego dla 4-latków.

W drugiej kategorii wiekowej (klasy I- III) I miejsce zajął Piotr Kłapouchy z klasy III b przygotowany przez panią Marię Dorosz, II miejsce zajęła Oliwia Zdanowska z klasy

III a przygotowana przez panią Zofię Szewczyk. III miejsce zajął Mateusz Mędziak z klasy II a przygotowany przez panią Teresę Szałata. W tej kategorii Komisja przyznała także pięć wyróżnień, a otrzymali je: Julia Mazurek ( kl. III a), Magda Paruch (kl. II a), Małgosia Pyszak (kl. III a), Melania Molas (kl. III a), Aleksandra Antoszek (kl.II b)

W trzeciej kategorii wiekowej ( klasy IV-VI) przyznano tylko I miejsce dla Katarzyny Kusy z klasy V a, którą przygotowała pani Wioletta Sidor. W ostatnie, czwartej kategorii wiekowej, przygotowanej przez panią Marzenę Bielesz (gimnazjum) I miejsce zajęła Karolina Łach z klasy I b, II miejsce zajęła Barbra Ptak z klasy III b, III miejsce zajął Dawid Hojda z klasy I b.

 

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content