Konkurs „Kartka świąteczna” 19.12.2022

konkurs swiateczna kartka 6799 mini | GALERIA | W poniedziałek 19 grudnia 2022 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Świąteczna kartka” zorganizowany dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie przez bibliotekę szkolną i Gminną Bibliotekę Publiczna w Starym Zamościu.

Uczestnicy konkursu mieli do wykonania kartkę świąteczną w dowolnej technice i formacie, w starszych kategoriach dodatkowo trzeba było napisać świąteczne życzenia. Celem konkursu jest uwrażliwienie na piękno tradycji i symboliki Bożego Narodzenia, oraz rozwijanie uzdolnień dzieci i młodzieży.

Ogółem wpłynęło 79 prac w czterech kategoriach wiekowych, które Komisja konkursowa oceniała pod względem pomysłowości, oryginalności i estetyki wykonania, oraz poprawności ortograficznej życzeń.

W pierwszej grupie wiekowej (przedszkolaki i klasy 0) Komisja postanowiła przyznać:

I miejsce: Mikołaj Derkacz- klasa OP 1

                 Franciszek Węgorowski – klasa 0 A

                 Marzena Furmanek- klasa 0 B

                   Hubert Jacuniak- klasa 0 B

                   Szymon Pieczykolan- klasa 0 A

                   Maja Pieczykolan- klasa 0 A

                   Antoni Seroka- klasa 0 A

                   Gabriela Lichota- klasa 0 A

                   Bartosz Nizioł – klasa 0 B

                  Kinga Duda- klasa 0 A

II miejsce: Leon Pieczykolan – klasa OP 3

                   Michalina Luchowska – klasa 0 B

                   Maciej Piwowarek – klasa OP 1

                   Liliana Halas – klasa 0 B

                   Bartłomiej Derkacz – klasa 0 B

                   Anthony Sahajko – klasa 0 B

III miejsce: Krzysztof Piwowarek- klasa 0 B

                   Grzegorz Tchórz – klasa OP 3

                   Weronika Halas – klasa OP 3

                   Szymon Pałka – klasa OP 3

Szymon Baran – klasa 0 B

Ignacy Siemko – klasa 0 B

Zuzanna Patroń – klasa 0 B

Anna Pokrywka – klasa 0- Udrycze

Dawid Kwitek – klasa 0 B

Wyróżnienia: Magdalena Kłonica – klasa 0 A

                         Zuzanna Antoszek – klasa 0 B

                         Hanna Zielińska – klasa 0 B

                         Natalia Teterycz – klasa 0 B

                         Dagmara Wojciechowska – klasa 0 B

                         Szymon Zaprawa – klasa 0 A

                         Jagoda Smyk – klasa OP 1

                         Karol Antoszek – klasa OP 2

                         Szymon Gąska klasa OP 1

                         Michał Jóźwiak – klasa OP 2

                         Emilia Blonka – klasa OP 2

W drugiej kategorii wiekowej (klasy I, II, III ) Komisja postanowiła przyznać:

I miejsce: Wiktoria Pokrywka -klasa I Udrycze

                 Natalia Blonka – klasa I B

                 Piotr Jóźwiak – klasa I A

                 Krystian Smyk – klasa I A

                 Antoni Gabryel – klasa II B

                 Jagoda Pawlasiuk – klasa III B

                 Filip Kukułowicz – klasa III B

                 Klaudia Malinowska – klasa II B

II miejsce: Antoni Teterycz- klasa I A

                   Maja Tywoniuk – klasa I A

                  Maja Furmanek – klasa II B

                   Hania Pałka – klasa I A

                     Julia Siemko – klasa II A

                     Agata Sędłak – klasa I Udrycze

                     Hanna Sędlak- klasa II Udrycze

III miejsce: Phillip Sahajko – klasa III B

                   Kamil Kuryło – klasa II B

                   Agata Tchórz – klasa III B

                   Sandra Mazurek – klasa II B

                   Franciszek Gabryel – klasa III B

                   Szymon Biały – klasa III B

                   Nikola Kasprzak – klasa III A

Wyróżnienie: Dominik Pawlasiuk – klasa II B

                         Krzysztof Rogoż – klasa II B

                         Dominik Kukułowicz – klasa I A

                         Nikola Kołodziejczyk – klasa I B

                       Dawid Hałas – klasa II B

                       Marlena Torbińska – klasa II B

                       Lena Piróg – klasa II B

                       Karol Maluha – klasa II A

W trzeciej kategorii wiekowej (klasy IV, V, VI) Komisja postanowiła przyznać:

I miejsce: Alan Przytuła – klasa VI A

                 Lena Derkacz – klasa V A

II miejsce: Kamil Sałamacha – klasa IV B

                   Dominika Król -klasa V A

                   Maja Kołodziejczyk – klasa V A

III miejsce: Oliwia Sałamacha – klasa VI A

                   Michał Antoszek – klasa V B

                   Kacper Kiszczak – klasa VI A

W czwartej kategorii wiekowej (klasy VII, VIII) Komisja postanowiła przyznać:

I miejsce: Julia Węgorowska – klasa VIII A

II miejsce: Maja Wegorowska – klasa VII

                   Kamila Krajewska – klasa VIII A

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Nagrodzone prace można obejrzeć na wystawie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Zamościu.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

 

Skip to content