Koncert Kolęd I Pastorałek

konert koled 2017 01 11 9788 | GALERIA | Kultywując kilkuletnia tradycję, Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu 11 stycznia 2017 roku zorganizował Koncert Kolęd i Pastorałek.

Wzięło w nim udział siedem zespołów. Każdy z nich zaprezentował dwa utwory.

Organizatorzy dla wykonawców przygotowali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Koncert rozpoczęły od wspólnego występu obie grup przedszkolaków. Pod kierunkiem swoich pań Katarzyny Olech i Agnieszki Matwi zaśpiewały kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki” i „ Świeć gwiazdeczko”

Następnie wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego 0 a przygotowane przez panią Ewę Herbin z kolędami „Przybieżeli do Betlejem” i „Bóg się rodzi”

Bez podkładu muzycznego zaśpiewały dzieci z grupy 0 b, które do występu przygotowała pani Agnieszka Bida. W ich wykonaniu usłyszeliśmy „Przybieżeli do Betlejem” i „ Świeć Gwiazdeczko”

Grupę z klasy III a „Wesołe nutki” z utworami pt. „Skrzypi mróz” i „Grudniowe noce” przygotowała pani Teresa Szałata.

Koncert najmłodszych zakończył występ grupy dziewcząt przygotowanej przez ks. Karola Stolarczyka. Oliwia Zdanowska, Kinga Leszczyńska, Małgosia Pyszak i Julka Mazurek zaśpiewały utwory „Gore Gwiazda Jezusowi” i „Dobry wieczór Tobie”

Dorosłych reprezentowały zespoły śpiewacze Canto i Udryczanki, które do występu przygotował Bartłomiej Gałus. Zespół Canto wykonał utwory „Cicha noc” i „ Mroźna Cisza”, a zespół Udryczanki „W żłobie leży” i „ O Gwiazdo Betlejemska”

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content