Kolędowanie w Starym Zamościu
mini_przeg_koled2011_6526 | GALERIA |

Już po raz VII w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Zamościu odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek. W czwartek 13 stycznia 2011 roku zaprezentowało się 14 zespołów i 7 wokalistów w różnych kategoriach wiekowych. W zmaganiach konkursowych każdy z wykonawców musiał zaśpiewać dwa utwory. Komisja konkursowa oceniała warunki głosowe, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny wykonawców.  

W I kategorii wiekowej wystąpiło 8 zespołów

I miejsce zajął  zespół „Gwiazdka” ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie Filia w Udryczach pod kierunkiem Pani Małgorzaty Wandzak. Wspólne II miejsce zajęły zespoły z klasy I a  pod kierunkiem Pani Marii Dorosz i zespół z klasy I b  pod kierunkiem Pani Zofii Szewczyk , ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie.

III miejsce zajął Klub Przedszkolaka w Starym Zamościu pod kierunkiem Pani Elżbiety Ciszewskiej.

Do II kategorii wiekowej zgłosiły się dwa zespoły. Komisja przyznała jedno wyróżnienie dla zespołu instrumentalnego „Mały Solgit” ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie pod kierunkiem Pani Anny Chabros.

III kategorię wiekową reprezentował zespół Solgit z Gimnazjum w Starym Zamościu także pod kierunkiem Pani Anny Chabros, który otrzymał wyróżnienie.

Do IV kategorii wiekowej zgłosiły się 3 zespoły, wygrał Chór Klubu Seniora w Starym Zamościu

Wśród solistów z III kategorii wiekowej bezkonkurencyjna okazała się Patrycja Główka, wyróżnienie otrzymał Marcin Dyrkacz, oboje  z Gimnazjum w Starym Zamościu.

Utworami „Mizerna cicha” i „Pada śnieg”  I miejsce wyśpiewała w IV kategorii wiekowej solistów Pani Anna Chabros.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content