Jubileusz 100-latki Marianna Jaskulecka

100lat m jaskulecka 01 05 2016 4987 | GALERIA | „Stajemy zdumieni łaską czasu, stajemy wobec Boga, który jest nieskończonością i radujemy się, że możemy w dniu dzisiejszym świętować ten jubileusz” powiedział między innymi ks. Roman Sawic proboszcz Parafii pw. Ducha Świętego w Krasnobrodzie, który odprawił Mszę Świętą w intencji Jubilatki. Uroczystość odbyła się 1 maja 2016 roku w Domu Pomocy Społecznej w Krasnobrodzie, bo właśnie tego dnia 100 lat temu w Krasnem gm. Stary Zamość urodziła się pani Marianna Jaskulecka, jako jedno z siedmiorga dzieci Marianny i Franciszka Bazant. Z pośród całej siódemki: Jan(1908), Stefan (1910), Katarzyna (1912), Marianna (1916), Regina (1921), Waleria (1924), i Stanisława (1926), oprócz Marianny żyje jeszcze jej najmłodsza siostra Stanisława. Pani Marianna po wyjściu za mąż w 1943 roku za Mieczysława Jaskuleckiego przeniosła się do Chomęcisk Małych, gdzie wraz z mężem prowadzili małe gospodarstwo rolne. Państwo Jaskuleccy mieli dwóch synów; Kazimierza (1943)i Adama (1945). Mąż pani Marianny zmarł w 2000 roku, po jego śmierci w 2002 roku przeniosła się ona wraz z niepełnosprawnym synem Adamem do Domu Opieki Społecznej w Krasnobrodzie, gdzie przebywają do tej pory. Pani Marianna doczekała się 3 wnuków, 6 prawnuków i 1 praprawnuka. Pomimo tak wielu lat życia, nierzadko pełnych cierpienia, złych wspomnień, tych z czasów II wojny światowej, pełnych strachu przed wysiedleniem, ucieczek do lasu, ciężkiej pracy, oraz osobistych doświadczeń życiowych pani Marianna cieszy się dobrym zdrowiem.

Jest dosyć samodzielna, robi zakupy, a nawet pomaga w opiece nad swoim niepełnosprawnym synem i co należy do rzadkości szczyci się naturalnie ciemnymi włosami.

W obchodach Jubileuszu 100-lecia urodzin zorganizowanych przez Dyrekcję Domu Pomocy Społecznej wzięła udział licznie przybyła rodzina Jubilatki, oraz zaproszeni goście.

Pani Marianna otrzymała mnóstwo życzeń i kwiatów między innymi od Wicestarosty Powiatu Kazimierza Mielnickiego, Burmistrza Krasnobrodu Kazimierza Misztala, oraz przedstawicieli KRUS w Zamościu.

W uroczystości wziął także udział Wójt Gminy Stary Zamość Waldemar Raczyński, który wręczył Dostojnej Jubilatce list gratulacyjny, oraz kosz upominkowy i kwiaty.

Jubileuszowe uroczystości zakończył słodki poczęstunek z toastem za zdrowie pani Marianny, oraz koncert zespołu „Wójtowianie” z Krasnobrodu.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content