Jesienne grillowanie

grill wierzba 2018 10 13 1290 | GALERIA | Mieszkańcy Wierzby w sobotę 13 października 2018 roku wzięli udział w oficjalnym otwarciu terenu rekreacyjnego w swojej miejscowości. Teren ten powstał po wyburzeniu starej strażnicy OSP i budynku mleczarni. Został ogrodzony, powstała obszerna altana, oraz okazały i wielofunkcyjny grill. Wyposażony jest nie tylko w palenisko do grillowania, ale także w wędzarnię. Jego twórcą i wykonawcą jest pan Adam Bielesz.
Teren ten powstał dzięki inicjatywie sołtysa Krystyny Kochańskiej , oraz rady sołeckiej.  Sfinansowany ze środków sołeckich i gminnych . W planie jest dalsza jego rozbudowa i wyposażenie go w plac zabaw dla dzieci.
W sobotnim spotkaniu wzięli udział także: Wójt Gminy Stary Zamość Waldemar Raczyński, oraz Radni Gminy: Roman Bochniak, Mirosław Dudka, Stanisław Kostrubała i Andrzej Mazurkiewicz.
Oprócz potraw z grilla można było spróbować  (dzięki staraniom członka Rady Nadzorczej Romana Bochnika) produktów mlecznych z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content