Jak to widzą najmłodsi – konkurs plastyczny Twoja wiedza i czujka czadu w domu-tlenek węgla nic złeg

wystawa_o_andersie_8914

Już po raz XV dzieci i młodzież z terenu gminy Stary Zamość wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym. Organizatorami konkursu jest Komendant Główny PSP we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich. Na szczeblu powiatowym są Krasnobrodzki Dom Kultury i Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu oraz Starostwo Powiatowe w Zamościu.
W  tym roku uczestnicy musieli  wykazać się nie lada pomysłowością, bowiem  konkurs przebiegał pod hasłem „Twoja wiedza i czujka czadu w domu-tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”.  Celem konkursu jest uświadomienie tym najmłodszym jak niebezpieczny jest tlenek węgla i w jaki sposób można się przed nim ustrzec. Prace plastyczne są okazją do zainteresowania tym tematem dzieci i młodzież, gdyż ich właściwa postawa i świadomość zagrożenia jakie niesie ze sobą tlenek węgla może uratować życie i zdrowie najbliższych.
Na tegoroczną edycje konkursu wpłynęło 106 prac plastycznych w trzech kategoriach wiekowych. Z pośród nich Komisja wybrała 15 prac (po 5 z każdej kategorii), które wezmą udział w eliminacjach powiatowych.
W kategorii  I wybrano prace: Agaty Dudka, Nikoli Domina, Adriany Sidor, Wiktorii Tchórz ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie i Piotra Wyrostka ze Szkoły Podstawowej w Krasnem.
W kategorii II wybrano prace: Patrycji Mazurek, Katarzyny Podolak, Kamili Złomańczuk i Karoliny Piróg ze Szkoły podstawowej w Wierzbie i Wiktorii Przychodaj ze Szkoły Podstawowej w Krasnem.
W III kategorii wybrano prace uczniów z Gimnazjum w Starym Zamościu: Klaudii Luchowskiej, Mai Mazurek, Wiktorii Burak, Kingi Szymala i Damiana Ożgi.
Laureaci eliminacji gminnych otrzymali od Wójta Gminy Stary Zamość Waldemara Raczyńskiego dyplomy i nagrody książkowe.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content