Jajko w roli głównej

| Galeria | W piątek 19 kwietnia 2024 roku w sali widowiskowej GOK Stary Zamość odbyło się zakończenie projektu realizowanego w klasach I- V Szkoły Podstawowej w Wierzbie „Zdrowie na talerzu-jajko w roli głównej” Wszystkie działania podejmowane z uczniami związane były z tematyką zdrowego stylu życia. Projekt rozpoczął się  18 marca 2024 roku od posadzenia nowalijek przez uczniów z poszczególnych klas. Następnie odbyły się pogadanki o zdrowym odżywianiu. Kolejnym etapem było wyszukiwanie, czytanie i słuchanie rymowanek o bohaterze tegorocznej edycji programu czyli jajku. Uczniowie mieli także za zadanie przygotowanie reklamy o nim.

W piątek podczas zakończenia projektu oprócz uczniów udział wzięły także panie z KGW Wierzba, Chomęciska Duże, „Nowinki” z Nowej Wsi i „Swojaki” z Tarzymiech III, oraz ze Stowarzyszenia „Ludzie z pasją” z Wisłowca i Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych Activum.

Panie wspólnie z uczniami przygotowywały potrawy z wykorzystaniem wyhodowanych nowalijek i oczywiście jajek. Były więc: sałatki, pasty, omlety i wiele innych. Wspólne prace kulinarne zakończono oczywiście konsumpcją przygotowanych potraw.

Sponsorem projektu była firma Delta-dostawca owoców i warzyw, oraz komponentów mlecznych i owocowo-warzywnych.

Celem projektu jest promowanie zdrowego stylu życia i kształtowanie systemu wartości, wiadomości  i umiejętności potrzebnych do poznania i rozumienia świata, radzenia sobie w codziennych sytuacjach, wykorzystanie w praktyce zdobytych wiadomości i umiejętności, oraz współpraca z lokalnym środowiskiem.

Fot. I oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content