IX konkurs recytatorski W świecie poezji

konkurs recytatorski 2017 10 25 4738 | GALERIA | 25 października 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Zamościu odbył się

IX konkurs recytatorski “W świecie poezji”

Konkurs od lat cieszy się ogromna popularnością wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Wierzbie, szczególnie tych najmłodszych. W tegorocznym udział wzięło 65 młodych recytatorów.

Komisja konkursowa oceniała ich w czterech kategoriach wiekowych.

I grupa wiekowa- przedszkolaki i klasy 0

II grupa wiekowa – klasy I – III

III grupa wiekowa- klasy IV – VI

IV grupa wiekowa – klasy VII i gimnazjum

Maluszki prezentowały się w jednym wierszu, recytatorzy z pozostałych grup zaś w dwóch dowolnych wierszach.

Oceniając występy komisja brała pod uwagę miedzy innymi; dobór repertuaru, interpretację, oraz ogólny wyraz artystyczny.

Każdy z młodych uczestników otrzymał nagrodę rzeczową i pamiątkowy dyplom, zaś wyróżnieni i laureaci dodatkowo nagrody książkowe. Nagrody ufundowali: Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Zamościu.

W pierwszej kategorii wiekowej wystąpiło 27 recytatorów. Komisja przyznała szczególne wyróżnienie dla Wiktorii Konieczkowicz z przedszkola, którą przygotowała pani Katarzyna Olech. Wyróżniono także w tej kategorii: Maję Bojar z klasy 0 B , którą przygotowała pani Agnieszka Biad , oraz Zuzannę Smyk i Klaudia Poździk z przedszkola przygotowała je pani Katarzyna Olech.

W II kategorii wiekowej wystąpiło 18 recytatorów. Tutaj przyznano tylko I miejsce i zajęła je Emilia Pawlasiuk z klasy III B, którą przygotowała pani Maria Dorosz, oraz wyróżniono Julię Węgorowską z klasy II A( przygotowaną przez panią Małgorzatę Kłapouchy) i Krystiana Kostrubałę z klasy I A (przygotowanego przez panią Teresę Szałata).

W III kategorii wiekowej wystąpiło 14 recytatorów.

W tej kategorii komisja przyznała wyróżnienie dla Piotra Wyrostka z klasy VI a za wiersz S. Kaczkowskiego „Dwie beczki” (przygotowany został przez panią Wiolettę Sidor).

IV kategorię wiekową reprezentowało 6 recytatorów. Tutaj przyznano tylko I miejsce i otrzymał je Kacper Kania z klasy II A z gimnazjum, przygotowany przez panią Monikę Wołos.

Zwycięzcy z pierwszych miejsc będą mogli reprezentować gminę na powiatowym konkursie recytatorskim w Zamościu.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content