III Gminny Konkurs Recytatorski
mini_kon_rec_2011_7063

| GALERIA |

28 kwietnia 2011 roku odbył się już po raz trzeci Gminny Konkurs Recytatorski zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu. W tym roku zgłosiła się rekordowa ilość uczestników, bo aż 103 osoby. Komisja oceniająca recytatorów brała pod uwagę dobór repertuaru, dykcję i ogólny wyraz artystyczny. Recytatorzy występowali w pięciu kategoriach wiekowych. Każdy uczestnik prezentował dwa utwory, w młodszych kategoriach wiekowych były to dwa wiersze, natomiast starsi prezentowali wiersz i fragment prozy.

W kategorii „O” (przedszkolaki i klasy O) wystąpiło 24 recytatorów. I miejsce w tej kategorii zajęła Klaudia Maluga z Klubu Przedszkolaka w Starym Zamościu przygotowana przez Panią Elżbietę Ciszewską. Klaudia powiedziała wiersze „Okulary J. Tuwima i „Samochwała” J. Brzechwy. II miejsce zajął Jakub Wodyk ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie Filia Udrycze przygotowany przez Panią Bożenę Mogielnicką-Baran, III miejsce przypadło dla Piotra Wyrostka ze Szkoły Podstawowej w Krasnem przygotowanego przez Panią Mariolę Dziubka.
42 recytatorów wystąpiło w kategorii „I” (klasy I- III) I miejsce z utworami „Kurcze blade” W. Chotomskiej i „Linijka z kompleksami” G. Kasdepke , zajęła Joanna Paruch ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie, przygotowana przez Panią Marię Dorosz. II miejsce przyznano Klaudii Pawelczyk ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie Filia w Udryczach, przygotowanej przez Panią Małgorzatę Wandzak. III miejsce przyznano dwóm recytatorom Kamili Dzidek, przygotowanej przez Panią Mariannę Choma i Kacprowi Kania, przygotowanemu przez Panią Zofię Szewczyk. Oboje ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie.
Do „II” kategorii wiekowej przystąpiło 21 recytatorów (klasy IV-VI). Komisja przyznała I miejsce Klaudii Kłapouchy ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie, przygotowanej przez Panią Wiolettę Sidor. Klaudia powiedziała wiersz L. Staffa „Ogród przedziwny”, oraz fragment „Pinokia” C. Collodi. Na II miejscu znalazła się Weronika Szewc ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie, przygotowana przez Panią Katarzynę Król, III miejsce zajęła Żaneta Waszak także ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie, przygotowana przez Panią Wiolettę Sidor.
Do III kategorii wiekowej zgłosiło się 15 recytatorów. I miejsce przyznano Natalii Juszczak za wiersz „W ogrodzie” D. Gellner, i fragment „Harry Potter i insygnia śmierci” J.K. Rowling, II miejsce zajęła Łucja Waszak, a III miejsce Weronika Kwoka. Wszystkie trzy to uczennice Gimnazjum w Starym Zamościu przygotowane przez Pana Jerzego Pitka.
Do IV kategorii wiekowej (dorośli) zgłosiła się 1 osoba. Otrzymała ona wyróżnienie. Laureaci ze wszystkich grup wiekowych otrzymali nagrody książkowe.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content