II miejsce dla Stowarzyszenia Activum Konkurs Kobieta Gospodarna Wyjątkowa

kobieta gospodarna final 2021 09 07 1587 | GALERIA | W sobotę 4 września 2021 roku w amfiteatrze Kumowa Dolina w Chełmie odbył się finał trzeciej edycji Konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa, zorganizowanego przez Jednostkę Regionalną Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Lubelskiego.

Naszą gminę w finale wojewódzkim reprezentowały panie, ( laureatki półfinału konkursu, który odbył się w Zamościu) z trzech Kół Gospodyń Wiejskich: Chomęciska Duże, Krasne i Stary Zamość , oraz ze Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych Activum. Panie startowały w dwóch kategoriach: „Ciasto jak dawniej” na najlepszy tradycyjny wypiek cukierniczy (KGW Krasne) i „Ziołowe skarby kulinarne” (KGW Chomęciska Duże i Stary Zamość, oraz Stowarzyszenie Activum”).

Czekając na wyniki konkursu można było posłuchać i pobawić się przy występach zespołów „”Bokoryna”, „Jawor”, „Kapeli Wujka Romana” i zespołu ludowego „Drewutnia”, oraz przy recitalu Haliny Frąckowiak.

I tak jak w roku ubiegłym tak i w tym II miejsce zajęły panie ze Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych Activum ze Starego Zamościa za „Hałajdę z fajerczakami”.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content