Gra terenowa 09.10.2021

gra terenowa 2021 10 14 2052 | GALERIA | Już po raz drugi w tym roku Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu zorganizował grę terenową „Po zachodzie słońca”, przy współpracy członkiń Zespołu Śpiewaczego Udryczanki i druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Udryczach. Tym razem jej uczestnicy spotkali się w miejscowości Udrycze przy Domu Ludowym, skąd wyruszyli w 7 kilometrową trasę składającą si z 7 punktów kontrolnych. Każda z 11 drużyn uczestniczących w grze miała za zadanie odpowiedzieć na pytania zadawane na punktach kontrolnych dotyczące Udrycz, czy to historii miejscowości, czy też czasów współczesnych. Do ogólnej punktacji liczony był także czas. Najlepiej odpowiedziały na pytania i w najszybszym czasie dwie drużyny numer 9 i 10.

Po dogrywce między zawodnikami obu drużyn, polegającej na walce na równoważni „Mały John” zwyciężyła drużyna numer 9, tym samym II miejsce zajęła drużyna numer 10, na III miejscu uplasowała się drużyna numer 11. Po zakończonej grze wszyscy jej uczestnicy spotkali się przy ognisku, gdzie mogli upiec kiełbaski.

Dodatkową atrakcją podczas sobotniej gry terenowej był pokaz rycerski grupy rekonstrukcyjnej „Drużyna Grodu Sutiejsk” z gminy Sułów. Rekonstruktorzy kultywują tradycje dawnych wojów z czasów Bolesława Chrobrego. Rozbili oni w Udryczach wioskę rycerską. Pokazali dawne uzbrojenie, oraz zaprezentowali walki średniowiecznych wojów.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content