Festyn w Starym Zamościu 19 września 2010r.
mini_festyn09_2010_4689 | GALERIA |

19 września 2010 roku w Starym Zamościu odbył się festyn na którym zostało poświecone nowo powstałe boisko i odnowiony budynek GOK. Zaczęło się o godz. 13.00 od poświęcenia obiektów przez ks. Błażeja Górskiego i krótkiego wystąpienia Wójta Gminy Waldemara Raczyńskiego, w którym przedstawił jakie inwestycje powstały w 2010 r. Dzięki pozyskanym środkom unijnym został wybudowany między innymi poświęcony dzisiaj stadion wraz z widownią na 430 miejsc siedzących. Wartość zadania wyniosła 1 mln. 463 tys.zł.

Chcę powiedzieć, że jest to jeden z etapów budowy kompleksu boisk, bo oprócz wybudowanego już boiska planuje się budowę boiska treningowego ze sztuczna nawierzchnią, boiska do siatkówki, kortu tenisowego i parkingu. Stosowny wniosek o dotacje unijne został już złożony do Urzędu Marszałkowskiego.

Również dzięki pozyskanym środkom unijnym został wyremontowany budynek Gminnego Ośrodka Kultury. Poprawiono estetykę otoczenia budynku, wybudowano parking- koszt zadania wyniósł 508 tys. zł. Kończymy tez budowę 300 sztuk przydomowych oczyszczalni ścieków- koszt budowy 3 mln. 320 tys. zł. W roku bieżącym złożyliśmy wniosek na remont wnętrza budynku GOK, oraz budowę świetlicy w Starym Zamościu. Przygotowujemy też wniosek na kontynuację budowy dalszych 200 sztuk przydomowych oczyszczalni ścieków. Ponadto w roku bieżącym zmodernizowano poprzez położenie nawierzchni bitumicznej ok. 4 km. Dróg. W realizacji jest budynek szkoły w Udryczach, wykonano oświetlenie w miejscowości Borowina, oraz odcinki chodnika w miejscowości Wierzba i Stary Zamość. Wykonano też remonty bieżące dróg gminnych. W Szkole Podstawowej w Wierzbie założono nową instalację elektryczna i centralnego ogrzewania.

Od godziny 13,30 rozpoczęto część artystyczną konkursami dla widzów przygotowanymi przez GOK Stary Zamość. Następnie odbył się występ BABSKIEJ BIESIADY. W czasie kilku godzinnego występu Panie bawiły publiczność po sarmacku, góralsku, rosyjsku, włosku, francusku i angielsku.

O 20,00 bawił i rozśmieszał kabaret MOHEROWE BERETY, a na zakończenie zagrał i zaśpiewał zespół PRYZMAT.

fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content