Festyn dla najmłodszych (Dzień dziecka 06.06.2015)

mini dzien dziecka 2015-06-06 0354

| GALERIA |

Przy wyjątkowo ciepłej i słonecznej pogodzie ok. 200 dzieci z rodzicami i opiekunami bawiło się w czasie obchodów Dnia Dziecka zorganizowanych w sobotę 6 czerwca przez Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu przy współudziale Gminnej Biblioteki Publicznej i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starym Zamościu.

Plac przy Urzędzie Gminy zamienił się w prawdziwą strefę rodzinnych zabaw i rozrywki.

Bezpłatnie najmłodsi mieli do dyspozycji: zjeżdżalnię, domek zabaw, zawody sumo. Mogli także pomalować sobie buźki, otrzymać balonowego zwierzaka, zrobić sobie zdjęcie z pingwinami z Madagaskaru, oraz zjeść watę cukrową lub popcorn.

Natomiast wszyscy mogli zjeść kiełbaskę z grilla. Na ten dzień GOK przygotował szereg konkursów zarówno intelektualnych jak i sprawnościowych, zarówno dla dzieci jak też i rodziców i opiekunów. Wszyscy biorący w nich udział mieli zapewnione nagrody rzeczowe ufundowane przez GOK i LGD Ziemia Zamojska.

Poszczególne konkurencje cieszyły się bardzo dużym powodzeniem. Można było między innymi wziąć udział i popróbować swoich sił w przyciąganiu liny, skokach w worku, tańcu na kartce papieru, wyścigu „kelnerskim” rodziców, jedzeniu na czas rogalika i wielu innych konkurencjach.

Dodatkową atrakcją konkursową było losowanie kuponów z nagrodami.

Odbył się także pokaz tańca modern jazz w wykonaniu dzieci z grupy tanecznej z GOK.

Można było podziwiać popis sztuki aktorskiej w wykonaniu dzieci z kółka teatralnego Iskierki działającego w GOK a prowadzonego przez instruktora Katarzynę Król. Wystąpiły one z parodią bajki pt. „Królewna Śnieżka”

W sobotniej imprezie wzięła udział także grupa dzieci i ich opiekunów z Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięcej z Biłgoraja, którzy przybyli na zaproszenie Klubu Seniora w Starym Zamościu.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content