Ferie dla dzieci

ferie 2017 01 20 0060 | GALERIA | W pierwszym tygodniu tegorocznych ferii zimowych dzieci mogły skorzystać z oferty Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Zamościu.

Przy wsparciu finansowym Wójta Gminy Stary Zamość i Banku Spółdzielczego w Izbicy, oraz przy współpracy z GBP Stary Zamość GOK zaoferował szereg atrakcji dla ok. 50 dzieci. Były zajęcia na miejscu, ale organizatorzy zapewnili także atrakcje wyjazdowe.

Tradycyjnie był więc wyjazd do kina w Zamościu na film pt. „Sing” połączony z wizyta w MacDonaldzie, oraz wyjazd na basen. W tym roku uczestnicy ferii obejrzeli spektakl pt. „Alicja w krainie czarów” w Teatrze Andersena w Lublinie.

Z zajęć organizowanych na miejscu nie mogło zabraknąć konkursów i zawodów sportowych .

Ostatniego dnia natomiast odbyły się zajęcia taneczne i literackie, oraz warsztaty z Loesje.

Z prezentacją multimedialną dotyczącą bezpieczeństwa przeciwpożarowego wystąpił starszy kapitan Marcin Żulewski z PSP w Zamościu. Gość ze straży opowiedział także i zaprezentował strój jakiego używają strażacy podczas pożaru, a jednym z jego elementów jest kask. Dzieci mogły go oglądać i przymierzać.

Tego dnia uczestnicy ferii wzięli także udział w pokazie iluzjonistycznym grupy Triple Magic z Przemyśla. Dwaj panowie pokazywali efektowne demonstracje karciane z udziałem widowni.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content