Emeryci obchodzili swoje święto

emeryci obchodzili swoje swieto 05.jpg

| GALERIA |

Jak co roku jesienią, a tym razem 2 października 2014 roku „przy źródełku” w Wierzbie Członkowie Koła Gminnego Związku Rencistów i Emerytów w Starym Zamościu zorganizowali spotkanie. Okazją do niego był przypadający właśnie Międzynarodowy Dzień Osób Starszych (1.X), oraz dzień pieczonego ziemniaka. Jak powiedział obecny na spotkaniu Przewodniczący Zarządu Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Zamościu Bronisław Witkowski „Takie spotkania są najlepszą formą integracji, nie tylko Członków Koła, ale także osób z poza niego”.

Spotkanie zorganizowano dzięki społecznikowskiemu działaniu Członków Zarządu Koła i osób ich wspomagających. Całością prac sprawnie pokierowała Pani Maria Wójcik.

Życzenia, oraz podziękowania za pracę na rzecz lokalnej społeczności Członkowie Koła otrzymali także od biorącego udział w spotkaniu Wójta Gminy Stary Zamość Waldemara Raczyńskiego. Wszyscy uczestnicy biesiadowali przy ognisku i poczęstunku przygotowanym przez uczestników. Na stole królowały oczywiście dania na bazie ziemniaków: zapiekanki ziemniaczane, pierożki, oraz ziemniaki pieczone w ognisku.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content