Egipska Noc w Bibliotece 22 na 23 maja 2015

mini noc w bibliotece 2015-05-22 9864

| GALERIA |

Z piątku 22 maja na sobotę 23 maja wzorem ubiegłego roku Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu wspólnie zorganizowały dla dzieci noc w bibliotece. Akcja wzorowana jest na nocy muzeów, które nieodpłatnie udostępniają swoje zbiory. Biblioteki natomiast w takie „noce” organizują różne akcje promujące bibliotekę i czytelnictwo w lokalnym środowisku.

Tematem przewodnim całonocnej imprezy był starożytny Egipt. Wzięło w niej udział 30 dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Na młodych czytelników czekało wiele ciekawych i pouczających atrakcji, poszerzających ich wiedzę z zakresu znajomości życia w państwie faraonów. Zaczęło się o godzinie 19:00 powitaniem i krótką prezentacją o starożytnym Egipcie. Następnie uczestnicy w grupach, czy tez indywidualnie zdobywali „talony umiejętności” rozwiązując zadania i uczestnicząc w konkursach związanych tematycznie.

Kolejną atrakcją długo wyczekiwaną przez uczestników akcji było poszukiwanie w ciemnościach przy pomocy latarek wskazówek do odnalezienia skarbu. W czasie tych zadań dzieci spotykały różne „mrożące krew w żyłach” postacie ze starożytnego Egiptu takie jak: mumia, kapłan i wojownik. Poszukiwania owego skarbu zakończyły się sukcesem na szkolnym placu zabaw. Po powrocie do biblioteki odbył się pokaz filmu, związanego oczywiście tematycznie z Egiptem. Najwytrwalsi spędzili bezsennie całą noc, do momentu zakończenia imprezy o godzinie 8:00 rano. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat za całonocne rozgrywki.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content