Dzień Ziemi 2011
mini_dzien_ziemi_2011_7080

| GALERIA |

Szkoła Podstawowa w Wierzbie, Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu i Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Zamościu były organizatorami tegorocznych obchodów „Dnia Ziemi”.

Zaczęło się 15 kwietnia 2011 roku od porządkowania terenu przy szkole. 18 kwietnia zorganizowano wycieczkę dla dzieci do ogrodu zoologicznego w Zamościu.

 

Z kolei 19 kwietnia dzieci miały spotkanie na Pańskiej Dolinie z Panem Jerzym Bosiakiem tutejszym leśniczym, który opowiadał o zwierzętach zamieszkujących tutejsze lasy i roślinności jaka znajduje się na terenie tego kompleksu leśnego. Następnie dzieci przeszły wyznaczonym terenem lasu i zebrały śmieci. Okazało się, że taka akcja porządkowa była bardzo potrzebna, zebrano kilkanaście worków śmieci. Tak pracowity dzień zakończył się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

20 kwietnia odbyło się spotkanie z przedstawicielami Zarządu Zamojskich Parków Krajobrazowych, którzy opowiadali o znaczeniu ekologii i o ochronie przyrody.

29 kwietnia w konkursie wiedzy ekologicznej sprawdzaliśmy wiedzę uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wierzbie. Do konkursu wystartowało 12 drużyn 3 osobowych w dwóch kategoriach wiekowych. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania. I miejsce w młodszej kategorii wiekowej zajęli przedstawiciele z klasy II a : Klaudia Molęda, Dawid Hojda i Kamil Rusztyn.

W drugiej kategorii wiekowej I miejsce zajęła klasa VI b :Ewelina Repeć, Kacper Papis i Kerim Abdelaziz.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy dyplomy.

Całość obchodów „Dnia Ziemi” zakończyła się 24 maja 2011 roku rozstrzygnięciem konkursu plastycznego pt. „Eko-wojownicy, walka ze śmieciami”.

Przedmiotem konkursu były plakaty- komiksy o tematyce ekologicznej, ochronie środowiska i segregacji śmieci. Na konkurs wpłynęło 12 prac, zarówno indywidualnych jak i zbiorowych.

I miejsce zajęły Weronika Szewc i Weronika Kwoka z Koła Plastycznego działającego przy GOK Stary Zamość.

II miejsce Patrycja Niedużak i dwie prace zbiorowe: Angelika Bochniak i Dominika Denkiewicz, oraz Łucja Walczak i Marlena Krzak.

III miejsce zajęły dwie prace zbiorowe : Ola Bujnowska, Sylwia Kuryło, Roksana Płatek i Kamila Dutka, oraz Żaneta Waszak i Katarzyna Kieryło.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content