Dożynki powiatowo-gminne w Miączynie 21 sierpnia 2022 roku

dozynki powiatowe 21 08 2022 5043 | GALERIA | Tegoroczne dożynki powiatowo-gminne odbyły się w niedzielę 21 sierpnia 2022 roku w Miączynie. Na czele delegacji reprezentującej gminę Stary Zamość stanął Wójt Gminy Waldemar Raczyński, a towarzyszyło mu 8 delegacji z chlebem i wieńcami. Były to KGW Chomęciska Duże, KGW Chomęciska Małe, KGW Krasne, KGW Stary Zamość, Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych Activum, KGW Wierzba, KGW Wisłowiec Kolonia i Zespół Śpiewaczy Udryczanki.

W czasie niedzielnej uroczystości Starosta Zamojski Stanisław Grześko w imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wręczył wyróżniającym się rolnikom z powiatu zamojskiego odznaczenia Zasłużony dla rolnictwa”. Z naszej gminy otrzymali je Sławomir Bujnowski z Majdanu Sitanieckiego i Szczepan Płatek z Chomęcisk Dużych.

Dodatkowo panie z KGW Chomęciska Duże zorganizowały punkt w który serwowały dania regionalne. Wzięły także udział w konkursie kulinarnym „Bitwa Regionów” serwując tradycyjne danie pochodzące z terenu Chomęcisk Dużych- „Proziaki z sosem fasolowym”

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content