Dożynki gminno-parafialne 29.08.2021 r.

dozynki 2021 08 29 1504 | GALERIA | Tegoroczne dożynki gminno-parafialne odbyły się w niedzielę 29 sierpnia 2021 roku w kościele parafialnym w Starym Zamościu. To tam delegacje z poszczególnych miejscowości przyniosły plony z tegorocznych zbóż w postaci chleba i misternie uwitych wieńców.

Złożyły je przy ołtarzu podczas Mszy Świętej Dziękczynnej za tegoroczne plony odprawionej przez ks. dziekana Mirosława Sawkę. W czasie wygłoszonej homilii powiedział on między innymi „Dziękujemy dzisiaj za wszelkie błogosławieństwo podczas tegorocznych żniw, za ten chleb, który jest podstawą ludzkiej egzystencji. Chleb to wybrany przez Chrystusa symbol życia wiecznego”

Podziękowania za uwite wieńce dożynkowe w postaci dyplomów i nagród wręczył Wójt Gminy Stary Zamość Waldemar Raczyński. Otrzymały je następujące delegacje: KGW Chomęciska Duże, KGW Chomęciska Małe, KGW Krasne, KGW Ruskie Pisaki, KGW Stary Zamość, KGW Tarzymiechy Pierwsze, KGW „Swojaki” z Tarzymiech, KGW Wierzba i Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych ACTIVUM.

Podczas dożynek działał punkt informacyjno-promocyjny szczepień na covid-19. Były rozdawane materiały promujące szczepienie.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content