Dożynki Gminno-Parafialne 2009
mini_dozynki09_014

gleria

W niedziele 23 sierpnia 2009 r. w Starym Zamościu na placu szkolnym odbyły się dożynki gminno- parafialne.
Dożynki rozpoczęły się korowodem dożynkowym poprowadzonym przez starostów dożynek Panią Barbarę Kuczaj z miejscowości Udrycze Koniec i Pana Marka Malinowskiego z Chomęcisk Dużych.
Delegacje z poszczególnych miejscowości: KGW Wierzba,  KGW Krasne, KGW Udrycze ,  KGW Stary Zamość ,  KGW Chomęciska Małe , KGW Nowa Wieś,  ; delegacja z miejscowości: Majdan Sitaniecki , Ruskie Piaski  oraz Klub Seniora na ręce gospodarzy dożynek Wójta Gminy Waldemara Raczyńskiego i Proboszcza Parafii Stary Zamość ks. Błażeja Górskiego złożyły dary w postaci chleba i wieńca dożynkowego.

Część oficjalną dożynek zakończyła Msza dziękczynna za tegoroczne zbiory. Następnie rozpoczęła się część artystyczno rozrywkowa  z konkursami :
„Na najpiękniejszy wieniec dożynkowy”, „Wiedzy rolniczej”, „Wiedzy o Gminie Stary Zamość” i konkurs sprawnościowy dla gości honorowych .
W konkursie na „Najpiękniejszy wieniec” I miejsce zajął wieniec z Majdanu Stanieckiego, II miejsce z Nowej Wsi, III miejsce z Udrycz.
Wyróżnienia zdobyły wińce z: Ruskich Piask, Starego Zamościa  i Wierzby.
W części muzycznej wystąpił zespół LOLEK ORKISTRA  z 4 godzinnym, wielokulturowym repertuarem z różnych stron świata.
Zadebiutował także na scenie miejscowy zespół rozrywkowy ORION.
Później bawił  i rozśmieszał kabaret SZARA EMINENCJA z Werbkowic.
Dożynki zakończył występ zespołu DANCE EXPRESS znanego z hitu
„Jolka, Jolanta „

W czasie dożynek chętni mieli możliwość degustacji potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Wierzby i Starego Zamościa, oraz Starozamojskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych.
Degustacja potraw tradycyjnych zorganizowana przez Starozamojskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych realizowane jest w ramach środków finansowych pozyskanych w ramach programu Integracji Międzypokoleniowej pt. „Od juniora do seniora”. Program jest współfinansowany ze środków Fundacji Inicjatyw Obywatelskich i Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Pomimo niesprzyjającej aury wszystkim uczestnikom dopisywały humory.
Impreza zakończyła się w późnych godzinach wieczornych.

Fot. i oprac. E. Czarny

Skip to content