Dożynki powiatowo-parafialne

mini26.08.2012_doynki_23

| GALERIA |

Tegoroczne dożynki powiatowe odbyły się 26 sierpnia 2012 roku w Gorajcu-Starej Wsi gmina Radecznica.
Na czele delegacji gminy Stary Zamość stanął Wójt Gminy Waldemar Raczyński, który wraz z Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury Magdaleną Sienkiewicz-Karwacką podczas Mszy Świętej złożył w darze chleb z tegorocznych zbóż. Gminę reprezentowały także: zespół śpiewaczy Udryczanki, sołectwo Kolonii Wisłowiec i Klub Seniora ze Starego Zamościa.
Tradycyjnie uroczystość otworzyli gospodarze dożynek Wójt Gminy Radecznica Gabriel Gąbka i Starosta Zamojski Henryk Matej.
„Godnych warunków do życia” dla wszystkich rolników życzył Starosta Zamojski Henryk Matej wręczając odznaczenia i wyróżnienia dla rolników. Takie wyróżnienie z gminy Stary Zamość otrzymali  Andrzej Janda ze Starego Zamościa i Roman Bochniak z Wierzby.
Pan Andrzej Janda wraz z żoną Elżbietą gospodaruje na 55-hektarowym gospodarstwie rolnym. Główną gałęzią produkcji jest upraw  zbóż, buraków cukrowych (10 ha) i kukurydzy (10 ha). Państwo Janda zajmują się hodowlą krów mlecznych ok. 30 sztuk (limit 250 tys. litrów rocznie). Gospodarstwo jest w pełni zmechanizowane.
Pan Roman Bochniak gospodaruje wraz z żoną Małgorzatą na 65-hektarowym gospodarstwie. Głównym zasiewem także są zboża, oraz buraki cukrowe (5 ha) i kukurydza (20 ha). Gospodarstwo w pełni zmechanizowane zajmujące się hodowlą bydła mlecznego – 50 szt. (limit 300 tys. litrów rocznie). Oficjalną część zakończyła Msza Święta odprawiona w intencji rolników przez proboszcza parafii Gorajec Zbigniewa Szczygła.
Jak co roku odbył się także konkurs na najpiękniejsze wieńce. Z pośród 72 złożonych wieńców wybrano najpiękniejsze w dwóch kategoriach. III miejsce z naszej gminy w kategorii wieniec tradycyjny zajął wieniec z sołectwa Kolonii Wisłowiec.

Fot. i oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content