Dożynki Gminno-Parafialne w Starym Zamościu 2008

24 sierpnia w Starym Zamościu odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne. Święto plonów rozpoczął korowód dożynkowy prowadzony przez Kapelę ze Stawu Nałkowskiego i starostów dożynek:

Maria Suchara z Chomęcisk Dużych – gospodarstwo 50 hektarów zajmujące się hodowlą bydła mlecznego (ogółem 130 sztuk).
Roman Bochniak z Wierzby – gospodarstwo 75 hektarów (w tym 35 dzierżawa) zajmujące się hodowlą bydła mlecznego (ogółem 70 sztuk).Poszczególne delegacje wsi złożyły dary i wieńce na ręce gospodarzy, czyli Wójta Gminy Stary Zamość – W. Raczyńskiego i Proboszcza Parafii Stary Zamość- Ks. Błażeja Górskiego. Następnie wszyscy uczestniczyli we Mszy Świętej. Po części oficjalnej odbył się festyn. Wśród atrakcji były występy zespołów śpiewaczych Kraśnianki i Udryczanki, konkurs wiedzy o rolnictwie, konkurencje dla VIP-ów, cześć artystyczna dla dzieci Przeboje Lata, Biesiada z Humorem z Krakowa, pokazy walk zapaśniczych, Kabaret Czarny Salceson z Krasnegostawu. Na koniec odbyła się zabawa taneczne pod gołym niebem z zespołem Syndrom.

W konkursie na najładniejszy wieniec wygrały Chomęciska Małe i Ruskie piaski, w sumie do konkursu startowało 9 delegacji. W konkurencji vipów były trzy konkurencje: rzut ziemniakiem do wiklinowych koszy, strzał piłką do metrowej bramki i rzut lotką do tarczy. Po zaciętym boju zwycięzcą okazała się Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wierzbie- Pani Barbara Smyk, II miejsce zajął Wójt- Pan W. Raczyński a III miejsce przewodniczący Rady Gminy -Pan Wiesław Biały. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się program dla dzieci Przeboje Lata, wszystkich rozbawił kabaret Czarny Salceson z Krasnegostawu, a do tańca porwał program Biesiada z Krakowa. Mimo niepewnej pogody na Dożynki przyszło dużo mieszkańców, którzy mogli spróbować bezpłatnie swojskich smakołyków: ciasta, pierogi, chleb ze smalcem, kaszanka oraz pyszny bigos przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Wierzbie.

Skip to content