Dożynki Gminno-Parafialne 2010 w Starym Zamościu
mini_dozynki_2010_4498 | GALERIA |

W strugach ulewnego deszczu obchodziliśmy święto plonów w niedziele 5 września 2010 roku w Starym Zamościu  na placu przy gimnazjum .

Dożynki tradycyjnie zaczęły się korowodem z chlebem i wieńcami delegacji z poszczególnych miejscowości. Udział wzięły delegacje: sołectwo Chomęciska Małe, Klub Seniora, KGW Krasne, Majdan Sitaniecki, KGW Nowa Wieś, KGW Stary Zamość, KGW Udrycze, KGW Wierzba i Ruskie Piaski.

Korowód dożynkowy poprowadzili starostowie dożynek Pani Zofia Smyk ze Starego Zamościa i Pan Artur Karpowicz z Wierzby. Złożyli oni dary na ręce gospodarzy dożynek Wójta Gminy Waldemara Raczyńskiego i Ks. Błażeja Górskiego.

Wójt Gminy w słowach skierowanych do przybyłych podziękował „za okazały bochen chleba upieczony z nowego ziarna,  w tym chlebie zawarta jest  nasza gościnność i obietnica, że gdyby go komuś zabrakło, każdemu z nasz wystarczy wrażliwości, by cudzą biedę zobaczyć i swoim chlebem się podzielić”.

W podziękowaniu za tegoroczne plony Mszę Święto odprawił Ks.  Proboszcz  Błażej Górski.

Zespoły śpiewacze: „Udryczanki”, „Kraśnianki” i chór Klubu Seniora zaprezentowały tradycyjne pieśni dożynkowe. Następnie odbył się program artystyczny dla dzieci  pt. „Ach Tośka” przygotowany przez Krakowskie Biuro Promocji.

Ze względu na pogodę występ  kapeli  „Krasnostawiacy” i koncert muzyki rosyjskiej i ukraińskiej w wykonaniu  Jurija Tokara odbył się w budynku GOK.

Późnym popołudniem już na świeżym powietrzu  z muzyką country wystąpił zespół Winchester.

Gwiazdą dożynek był zespół VEEGAS, który na zmianę z DJ JUNIOREM bawił publiczność do północy.

fot. J. Czarny, oprac. Elżbieta Czarny

Skip to content